УПЦ КП тепер молитиметься на руїнах церкви Іоана Богослова у Луцьку

30
3
УПЦ КП тепер молитиметься на руїнах церкви Іоана Богослова у Луцьку
Священики Волинської єпархії Української православної церкви Київського патріархату на чолі з митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом відслужили першу літургію на залишках найдавнішої християнської церкви у Луцьку – церкви Іоана Богослова.

Тепер, за словами митрополита, тут молитиметься братство Хресто-Воздвиженського монастиря.

Перша за кілька століть літургія тут відбулась у неділю, 18 червня.

Священики на чолі з владикою помолились, а за тим – освятили храм.
Митрополит Луцький та Волинський Михаїл зауважив, що церква Іоана Богослова – це місце першої архієрейської кафедри, місце, де молились тисячоліттями. Востаннє тут літургія відбулась нібито у 18 столітті.

«Не була ця кафедра ні російською, ні уніатською. Вона історично закладалась як православна кафедра православного міста православної єпархії. Я оголошую цей храм відновленою волинською кафедрою – першим кафедральним собором, в якому регулярно здійснюватимуться богослужіння. Браття Хресто-Воздвиженського монастиря мають благословення здійснювати тут богослужіння», - наголосив очільник Волинської єпархії УПЦ КП.

З його слів, питання про відбудову церкви вирішуватиме громада.

«Освятимо територію від духу москалів та уніатів, від духу загарбників», - резюмував Михаїл.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Саме Михаїл є уніатом і загарбником. Геть тернопільських зайд з Волині.
Відповісти
лікуйся.
Відповісти
гнати в шию звідти. рознесуть все по камінчику.
Відповісти
А деж прихожани ?
Відповісти
Піарасти
Відповісти
ЧИ уже зовсім той "Михаїл" втратив розум.Літургія тут звершувалсь до нього але ж його "церкві" знову ж треба піар.Забрали храм в Софії Київській якиє музеем то вирішили щей тут захопити.А влад да наша дурна якщо дозволяє їм це робити!!!
Відповісти
ДУРНИЙ це ти.А ,укрїнське має бути,бо це наша земля з нашою Українською церквою,а якщо довподоби тобі ДУРНЮ Кирил і його Російська Церква в Україні-Чемодан-Росія-Кирил.Дай Боже многіх літ нашому Владиці Михїлу
Відповісти
Москалів?
Хай краще "освятить" від роскольників!
Відповісти
Яка ви міс,ви п"ята колона.
Відповісти
Правильно роблять,Луцьк-це УПЦ,а не МП.
Відповісти
Дорога Юлія."мп" не існує є лиш УПЦ яке визнає як церкву вселенське православ*я.А "КП" не визнать не те що автокефальною а взагалі церквою не визнають.
Відповісти
Є УПЦ КП,а є філіал КДБ МП,який молиться за Кирила ..
Відповісти
Все правильно, хто ж ще там має молитися. Тільки Владика форевер, і не слухайте цих темних москалят, які заюшаться і заслюняться від заздрощів. Тільки боронь Боже відбудовувати цей храм, і про уніатів дарма сказано, вони свої.
Відповісти
вселенське православ'я у вас ... в шлунку, їсти ж хочеться, чи не так?
Відповісти
Цей важливий крок церкви зроблено завдячуючи волі і розуму митрополита, а все що поза тим мирське
Відповісти
літургію в найдавнішому соборі Луцької землі служить можна і треба, але ж пам'ятка потребує бережного ставлення
Відповісти
Головне місце застовбити, а там магазинчики, кафешка підтянуться.
Відповісти
Лучани, видко що серед нас є активні противники Київського патріархату. Хто вони, звідки, прихильники польщини чи москальчини?
Відповісти
хто взагалі у здравому умі може підтримувати Мішу?
Відповісти
Ні, не противники Київського Патріархату, а противники дурнів, розпусників, бариг та ідіотів, які ганьблять та дискредитують Українську церкву.
Відповісти
Хай мені бог гріха простить,той Михаїл не має меж,вже до замку добрався,гнати негайно звітси

Відповісти
Хіба що тебе негайно з України,бо через таких як ти і війна.ГЕТЬ до московитів
Відповісти
А який дурень іх туди пустив? Це вже буде не музей, а хто- зна що.
Відповісти
Для всіх ватоголових, УПЦМП не існує , як і УПЦ теж, такої церкви НЕМАЄ, диптих православних церков читай, які є церкви, є РПЦ в Україні, увесь єпископат, так званої *церквиУПЦ* є у штаті РПЦ, дивись офіційний сайт РПЦ,а те що є УПЦКП кимось не визнана, то вона проходить процес автокифалії, не ми порушуємо закон апостолів,читай 33—34 апостольське правило, а ті які шантажують розколом вселенської церкви, а це РПЦ, визнаєте УПЦКП ми розколимо православя.
Як на мене, мені людського визнання не потрібно, щей від тієї держави—церкви—секти,яка є а агресором нашої України.
Ми господарі на своїй землі, кому не подобається—за поребрик
Відповісти
Пищать московські криси! Слава Україні! Слава Богу за все! УПЦ КП - все правильно робить!
Відповісти
автофИкалии ви проходите процес. такі як ви сєкти є у кожній православній церкві і є паритет - ніхто нікого нікому не визнає, бо скрізь є свої філарети і ще купа хворих зверху.
не подобається - за поребрик.
Відповісти
Фікалії в тебе в голові.
Троль навчись Українською писати, або московітською, без перекладу Google.
Відповісти
по чьом опіум для народа???
Відповісти
Дуже дякую "братній" православній церкві за нарешті зрозумілу позицію щодо УГКЦ. Це є дуже "по християнськи" з вашого боку. Нехай вас Господь благословить.
Відповісти
УГКЦ має юриздикцію Римського пристолу, а Риський престіл не є окупантом насьогодні Української держави, УГКЦ за соборну Україну? Як що так , ви нам брати. Слава Україні!!!
Відповісти