«Те, що сталось з ветсанзаводом – злочинна помилка міністерства», - Степан Івахів

3
-2
«Те, що сталось з ветсанзаводом – злочинна помилка міністерства», - Степан Івахів
Про те, що жити поряд з ковельським ветсанзаводом, який переробляє продукти тваринництва, як мінімум некомфортно, усі знали давно.
Неприємні запахи та ризик зараження води і ґрунту – реалії місцевих мешканців.

Та цьогоріч проблема поширилась далеко за межі Ковеля. То тут, то там волиняни почали знаходити гори мертвих тварин. Стало зрозуміло, що завод більше не в змозі переробляти той обсяг решток, який на нього звозять.

Занепокоєні масштабом лиха волиняни спершу заблокували підприємство, а тоді – перекрили міжнародні траси, бажаючи привернути увагу до екологічної катастрофи.

Волинь лихоманило більше двох місяців. Та далі нарікань (а згодом і протестів) людей з одного боку, і заяв (часто — голослівних) чиновнкиів і політиків – з іншого, справа не йшла.

Все очевиднішим ставало, що на місці, на Волині, проблему не вирішиш. Гордіїв вузол — у Києві. Адже навіть ковельський “завод смерті” - то частина всеукраїнського державного підприємства.


* * *

Першу конкретику з уст державних високопосадовців волиняни почули, коли на Волинь приїхав Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів...

Ні, не так. Коли Степана Кубіва на Волинь привіз народний депутат Степан Івахів. Саме він доніс особисто проблему в вуха Прем’єр-міністрові Гройсману. І той — у товаристві з Івахівим відрядив Кубіва на Волинь.

Під час великої наради у Волинській ОДА 10 травня чи не вперше за кілька місяців перипетій прозвучали реальні пропозиції для вирішення проблем ветсанзаводу. Зокрема:

1. Ковельський завод вирішили законсервувати.

2. Мінагрополітики та Держпродспоживслужбу зобов’язали подумати над довгостроковою модернізацією ДП «Укрветсанзавод» та його філій.

3. На засідання Уряду винести проект постанови про надання усім філіям державного підприємства статусу окремої юридичної особи.

4. До Верховної Ради відправити документи про виключення підприємства з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації.

5. Утилізовувати відходи тільки розумними і цивілізованими методами.

6. Волинським громадам — відшкодувати завдані збитки.

* * *

Степан Івахів висловив свою підтримку та повагу протестувальникам, які домагаються повного закриття проблемного заводу та утилізації усіх решток.

Народний обранець каже, що неодноразово намагався сконтактувати з міністром аграрної політики та продовольства Тарасом Кутовим, однак у відповідь так і не почув нічого конструктивного.

«Я переконаний, що проблема ветсанзаводу комплексна. І в першу чергу відповідати за неї повинне профільне міністерство, яке сприяло тому, щоб на підприємство звозили тонни відходів з усього світу. Це злочинна помилка посадовців», - підкреслює депутат.

Степан Івахів каже, що витратив багато часу на безрезультатне спілкування з міністром АПК та його замом. Зрештою, йому довелось звернутись до Прем’єр-міністра України і лише після цього справа зрушила з мертвої точки.

Світлана ІВАНЮК
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Степану респект, таких людей треба призначати на посади міністрів!!!
Відповісти
Дякую, за турботу по вирішенню питання утилізації. Івахів ти людина розумна.
Відповісти
вперше чую
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні