Лучанин пропонує батькам харчуватися в шкільних їдальнях

3
1
Лучанин пропонує батькам харчуватися в шкільних їдальнях
Громадський активіст із Луцька Михайло Шелеп пропонує батькам школярів перевірити, чим годують їхніх дітей у навчальних закладах.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Батьки, а ви давно куштували їжу, яку споживають у школі ваші діти? Я от сьогодні почав це робити.

У меню на сніданок для 1-4 класів за 11,40 грн.: макарони, сосиска, салат з буряка, хліб та компот. По факту дали ось це – на фото.


Перші враження: це не сосиска, а 1/3 сардельки; макарони зварені, «літні», але мабуть нічим не присмачені, хіба чуть масла, але воно непомітне; буряк заправлений олією, але трішки; теплий компот з яблук.

Я з’їв усе, бо не снідав. Але лишились питання...

Ps. Кожен по-своєму прочитає мій допис, але хочу щоб усі зрозуміли мою мету: я хочу щоб батьки більше цікавились справами шкіл, бо буде більше уваги – буде більше якості і старання зі сторони усіх. Своїм дописом я нікого не критикував, а лише показав один із способів громадського контролю за якістю харчування у школах. Якщо комусь така позиція не до вподоби – ваша справа», – зауважив Михайло Шелеп.

Його історія направду не лишила байдужими батьків школярів. Одні погодились, що страви з шкільної їдальні – далекі від шедеврів високої кулінарії, інші ж навпаки – стали на захист невичурному, проте здоровому харчуванню.

«Моя дитина, яка ДУЖЕ любить сосиски і сардельки (на жаль), у школі сосиску ніколи не їсть. Каже – вона «ніяка». Думаю, просто там її добре перед тим виварюють, щоб перестрахуватися», – зауважила Ірина Нестерова.

«Оце читаю коменти і дивуюсь з вас люди. А що ви хотіли за 11,40 з'їсти на сніданок?» – поцікавився Ігор Тихолаз.

«Вдома, напевно, страви високої кухні на обід готують в кожній родині. А тут – зрада: пів сосиски», – пожартувала Лариса Жаловага.

«Я не можу зрозуміти, в чому проблема? В наш час, з нашими цінами це ще хороша порція... в мене два учня і вони завжди доїдають все до кінця!!!» – запевнила Анюта Галашевська.

«Коли місто доплачувало за харчування і сума для батьків не була великою, то якось мало хто приходив, дивився, цікавився, що діти їдять. От мої, чесно, не балувані, їдять майже все, тому у нас ніколи не було проблем з харчуванням. Ні у старшої, ні у меншої. Ні в дитсадку, ні у школі», – зауважила Ірина Островська-Коц.

«Нормальне харчування: аби тепле і вистачало. Прекрасно, що без усяких підлив – то нездорово для організму», – теж виступила на захист шкільного харчпрому Богдана Стельмах.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
В цьому сніданку корисні лише салат і компот,хліб, інше - можна викинути.Замість макаровів краще б вівсянку зварили, але смачну, а не для поросят.А сосиску краще б взагалі не давали
Відповісти
Сосиска чи сарделька- це аж ніяк не здорове харчування для школярів. Особливо нині, коли виробники наввипередки вправляються в умінні вкласти найменше і отримати найбільше. Тому добре, якщо в цих виробах до 10% м"яса. Решта, і ми всі на це даємо мовчазну згоду, хімія. Тимчасом "глутамати і нітрити", кількість яких в ковбасних виробах зашкалює, поступово руйнують нас і найперше молоді організми наших дітей. Тому навряд чи показаний на фото набір продуктів -це повноцінний сніданок для дитини, а ми говоримо саме про це! Тимчасом зі шкільних їдалень міста зникли м"який сир і страви з нього, яйця, риба... І про 11.40. Дайте батькам вибір! Урізноманітнений раціон і те, що є зараз. Хай кожен вибере за що і скільки готовий платити, якщо вже ми самі плптимо за сніданки своїх дітей.

Відповісти
Депутатам теж між сесіями корисно заходити в їдальні шкільні на своїх округах де за їх голосували в цих школах.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні