У Луцьку звільнять усіх кондукторів

0
-5
У Луцьку звільнять усіх кондукторів
Через півтора року у Луцьку хочуть звільнити близько 80 кондукторів.

Про це в коментарі «Волинь24» розповів заступник луцького міського голови Сергій Григоренко.

Посадовець зазначив, що наразі міська рада готується до тендерної закупівлі валідаторів – пристроїв для обліку пасажирів та видачі квитків.

Нагадаємо, що сесія міської ради майже два місяці тому вирішила встановити у міських тролейбусах автоматизовану систему обліку пасажирів та видачі квитків вартістю 3,3 мільйона гривень.

Зі слів Сергія Григоренка, валідатори планують придбати через систему «ProZorro» до кінця року. Наразі ж в мерії прописують вимоги до виробників цих пристроїв, які вже в вересні планують оприлюднити.

Сергій Григоренко пояснює, що у 2017 році кондуктори видаватимуть квитки з допомогою валідаторів. Так, у кондукторів буде кілька карток – для звичайних пасажирів, для пільговиків, які мають право на безкоштовний проїзд, для пільговиків, які мають право на оплату половини вартості проїзду (школярі, студенти).

«Якщо людина заходить і платить 2 гривні, як звичайний пасажир, кондуктор проводить відповідною карткою і видається квиток. Якщо ж людина показує посвідчення пільговика, кондуктор проводить іншою карткою і пасажиру видається «нульовий» квиток», - пояснює чиновник.

Також розглядається варіант створення спеціальних карток окремо для місцевих та немісцевих пільговиків.

«Чому Луцьк повинен платити за перевезення пільговиків, наприклад з Прилуцького чи Полісся? Якщо ж ми введемо різні картки, то зможемо виставляти рахунок за перевезення пільговиків не з Луцька області», - наголошує чиновник.

Чоловік каже, що рік після встановлення валідаторів з ними працюватимуть кондуктори, однак коли містяни звикнуть до нових пристроїв, цих працівників планують звільнити. Тоді, мовляв пасажири самостійно братимуть квитки з допомогою валідаторів.

Зі слів посадовця, 5,7 мільйона гривень на рік з бюджету виділяють на зарплату кондукторів. До слова, останніх є близько 80 з середньою зарплатою 3 тисячі гривень. Якщо ж кондуктори виконали чи перевиконали план, їм дають премію у розмірі 20% від окладу.

«До того ж, за неофіційними, непідтвердженими даними, недобросовісними кондукторами розкрадається близько 200 тисяч гривень на місяць, а це 2,4 мільйона на рік. При цьому електронна система коштує 3,4 мільйона», - підкреслив Григоренко.

Заступник мера зауважив, що частина кондукторів може стати контролерами, однак це все-одно дешевше, ніж утримувати «армію кондукторів».

«Пасажир матиме альтернативу – заплатити 2 гривні чи 300 гривень штрафу, адже буде велика вірогідність, що тебе впіймають без квитка. З одного боку – це безконтактна система, а з іншого – постійний контроль», - резюмував посадовець.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні