Заправку UPG у Ковелі будують на могилах?

2
13
Заправку UPG у Ковелі будують на могилах?
У Ковелі нову автозаправну станцію, що на вулиці Варшавській, 1 будують на місці кладовища німецьких військовополонених, - стверджує місцевий краєзнавець Петро Вільчинський.

Петро Вільчинський розповідає, що ще у 1994 році в Державному архіві Волинської області були виявлені документи про те, що в районі вулиць Володимирської – Варшавської було кладовище німецьких військовополонених. У Ковелі в 1945–1947 роках був табір для німецьких солдатів, пише Район.Ковель з посиланням на газету “Вісник і ко”.

Очевидці-старожили Ковеля розказували, що на могилах стояла майже сотня невеличких дерев’яних хрестів. Радянська влада зрівняла це місце із землею ще у 50-ті роки. Довгий час там був пустир. Згідно з чинним законодавством, пошукові роботи мала право проводити німецька сторона.

“На Волині Німецька народна спілка (ННС) почала розкопки поховань військовополонених у 2013 році. Вони проводилися на територіях Синівської сільської ради Старовижівського району та Дубівської і Скулинської – Ковельського”, – повідомив Петро Вільчинський.

Ексгумували більше 400 останків німецьких солдатів. Їх перепоховали біля міста Жовква на Львівщині.

У самому Ковелі пошуковці почали роботи пізньої осені 2015 року. Були виявлені останки тіл, зокрема дитячі. Припустили, що це братські могили розстріляних євреїв. Погодні умови тоді не дозволили продовжити пошуки. Спеціалісти ННС так їх і не відновили.

А у жовтні минулого року земельна ділянка отримала нового власника – ТзОВ «Немирів Ойл» з Немирова Вінницької області. Вже у листопаді фірма «ЮПІДЖІ» з Коростеня Житомирської області почала будівництво заправки.

Місце, де будують заправку на Варшавській,1
Місце, де будують заправку на Варшавській,1


“Було б добре, якби роботи призупинили чи хоча б не «закатувати» в асфальт ту частину земельної ділянки, де ймовірно знаходяться останки німецьких солдатів” – каже краєзнавець.

Відповідальний секретар Дер¬жавної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета у свою чергу пообіцяв посприяти тому, щоб пошуковці Німецької національної спілки почали роботи, як тільки зійде сніг.

Довідково

Мережа АЗС під брендом UPG належить підприємству "Укрпалетсистем". Кінцевим власником в реєстрі юридичних осіб вказана Юлія Васьковська, мешканка міста Коростень Житомирської області. Більшість АЗС компанії зосереджені в центральних областях України. За даними Oilnews, "Укрпалетсистем" також управляє трьома АЗС під брендом "Білоруська нафтова компанія". "Укрпалетсистем" займається оптовими продажами палива, яке імпортує з Білорусі (за інформацією “Цензор.net”).
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
13

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
якщо там будують , то копали траншеі під фундаменти і мали б останки виявити . ЯКБИ вони там були . ЧИ НЕ ТАК ?
Відповісти
У м. Луцьк на місці старого кладовища будують житлові будинки, відводять місця під сквери і церкви. Якщо з часу останнього захоронення пройшло 50 років, то це нормально. Мені здаєтьсяжитловий будинок на місці кладовище це страшніше ніж якась заправка...
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні