Голова Волинського суду, якого звинувачують у хабарі, поскаржився у Генпрокуратуру

2
1
Голова Волинського суду, якого звинувачують у хабарі, поскаржився у Генпрокуратуру
Голова Волинського окружного адміністративного суду Олександр Лозовський звернувся до Вищої ради правосуддя та Генеральної прокуратури України із повідомленням про втручання в діяльність судді.

Зокрема він поскаржився на здійснення неправомірного тиску на нього у формі залякування з боку правоохоронних органів із незаконним використанням наданих їм повноважень, - повідомили у прес-центрі судової влади України.

Нагадаємо, за повідомленням прокуратури, Олександра Лозовського, а також його брата-адвоката Павла Лозовського піймали із хабарем 3600 доларів.

Згодом колеги затриманого на хабарі судді Лозовського заявили про тиск з боку прокуратури.

У свою чергу Рада адвокатів Волині теж заявила, що затримання Павла Лозовського відбулося зі значними порушенням законів України.

Суддя стверджує, що кримінальне провадження за відсутності правових підстав ініційовано правоохоронними органами з метою впливу на суд та підриву його авторитету на регіональному рівні.

Зокрема Лозовський повідомляє, що 23 лютого 2018 року близько двадцяти невідомих осіб за відсутності правових підстав та судового рішення, без пред’явлення службових посвідчень увірвалися до приміщення Волинського окружного адміністративного суду.

За його словами, під час вторгнення пошкодили електронний замок на вхідних дверях в адміністративне крило будівлі.

Невідомі особи, каже Лозовський, увірвалися до приймальні голови суду, утримуючи на місцях працівників апарату суду, потім − до його службового кабінету, вибили двері до суміжного з кабінетом приміщення, яке є запасним входом до службового кабінету.

Читати також: Затримання голови Волинського суду на хабарі: оприлюднили відео подій

Голову суду повідомили, що під час проведення огляду місця події було вилучено грошові кошти в сумі 1000 доларів США, грошові кошти в національній валюті, банківські картки, картки торгових закладів, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, мобільний телефон та системний блок робочого комп’ютера, які знаходились у суміжному з кабінетом голови суду приміщенні.

Водночас, ідеться у повідомленні, працівники правоохоронних органів під час перебування в приміщенні суду вилучили жорсткий диск відеореєстратора камер відеоспостереження, встановлених у приміщенні суду.

"Копії акта вилучення майна працівнику апарату суду вручено не було", - зауважують у прес-центрі.

Лозовський зазначає, що фактично було проведено обшук службового кабінету та суміжного з ним приміщення, слідчі дії було проведено за його відсутності та за відсутності ухвали слідчого судді, чим було порушено вимоги статей 233, 237 Кримінального процесуального кодексу України.

Копії протоколу огляду місця події, у якому зафіксовано факти вилучення грошових коштів, а також іншого майна, що належать судді, запевняє, йому вручено не було.

"Наслідками проведення таких слідчих дій стало блокування роботи суду в другій половині дня 23 лютого 2018 року і значний розголос в засобах масової інформації та на сайтах правоохоронних органів про нібито вчинення злочину головою суду", - ідеться далі.

"Із записів камер відеоспостереження, копії яких було збережено, вбачається, що невідомі особи неодноразово безперешкодно заходили до службового кабінету голови суду через запасний вихід та суміжне приміщення і, за твердженням судді, мали достатньо часу в ньому перебувати, переконавшись у відсутності судді. Протягом цього часу особи мали доступ до шафи для одягу до початку здійснення відеофіксації слідчої дії, появи слідчого та понятих. Такі дії правоохоронних органів є, на думку судді, незаконними та протиправними", - повідомляє прес-центр.

Олександр Лозовський звертає увагу, що саме у шафі для одягу в суміжному зі службовим кабінетом приміщенні, в якому є запасний вихід до його службового кабінету та вхід з коридору, було виявлено грошові кошти у сумі 1000 доларів США.

Таким чином, суддя вважає, що правоохоронні органи порушили принцип презумпції невинуватості при інформуванні громадськості про хід слідчих дій стосовно нього.

Голова суду впевнений, що такі дії працівників правоохоронних органів були вчинені з метою незаконного тиску на нього як на суддю та голову суду у формі залякування для підриву його авторитету та авторитету Волинського окружного адміністративного суду і є продовженням здійснення незаконного тиску, про який було повідомлено ВРП, Генерального прокурора та Раду суддів України
7 лютого 2018 року.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

У Вищій раді правосуддя обіцяють провести перевірку викладених суддею фактів та ухвалити відповідне рішення.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Що правоохоронці втрутились в хабарні схеми голови суду і забрали гроші ?
Відповісти
Що правоохоронці втрутились в хабарні схеми голови суду і забрали гроші ?
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні