Технології і мистецтво: чого вчитимуть першачків з нового року

1
0
Технології і мистецтво: чого вчитимуть першачків з нового року
З наступного року учні початкових класів навчатимуться за новим стандартом.

Його затвердив Кабінет міністрів, - пише Уніан з посиланням на прес-службу Міністерства освіти та науки.

Стандарт орієнтований здебільшого на здобуття учнями компетентностей, а не лише знань. З наступного року учні початкових класів навчатимуться за новим стандартом.

"Саме в цьому документі закладено ключові елементи – вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти – що визначають зміст освіти в початковій школі. Саме тут закладено, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів", – розповіла міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Вона пояснила, що робота над стандартом тривала 2 роки. При цьому було використано досвід 7 країн – Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі.

"Водночас ми ґрунтуватися на кращих практиках української школи", – додала міністр.

У стандарті визначено загальні та обов‘язкові результати навчання за 9 галузями:

- мовно-літературною
- математичною
- природничою
- технологічною
- інформатичною
- соціальною і здоров’язбережувальною
- фізкультурною
- громадянською та історичною
- мистецькою
За цим стандартом у 2018-2019 навчальному році розпочнуть навчання всі перші класи України.

Обов'язкові результати показують, що дитина має вміти, знати, розуміти після кожного з 2 циклів навчання в початковій школі. Тобто після 2-го та 4-го класу.

Світовий досвід свідчить, що дитина в ранньому віці розвивається стрибкоподібно, з огляду на це й передбачено окремі вимоги саме після таких циклів навчання.

Щоб показати різницю між загальними та обов‘язковими результатами навчання, Лілія Гриневич навела закладені в стандарт положення, що мають розвивати академічну доброчесність у дітей.

"Після 2-го класу дитина має "визначати авторство власних робіт. Виявляти повагу до авторства інших осіб.

А після 4-го класу дитина має вміти дотримуватися елементарних правил використання власних і чужих творів", – повідомила міністр.

Вона пояснила, що докладніше реалізація обов‘язкових результатів навчання буде виписана в типовій навчальній програмі.

Наприклад, обов‘язковий результат навчання "Здійснює обчислення зручним для себе способом у навчальних ситуаціях, зокрема під час гри" виражатиметься у наступних очікуваних результатах:

- оперує числами в межах 100, розв’язуючи різні життєві проблеми (шукає номер квартири (будинку), місця в кіно-театрі, у вагоні потяга, автобусі, літаку, номер кабінету в різних установах, номер телефону тощо);
- обчислює суму (додає), різницю (віднімає), добуток (множить), частку (ділить зручним для себе способом у межах 100, зокрема й користуючись предметами або засобами, які їх замінюють);
- знаходить значення математичних виразів;
- обчислює значення виразів зі змінною;
- застосовує різні способи виконання арифметичних дій із числами (додавання, віднімання, множення, ділення) під час розв’язування завдань та конкретних життєвих проблем, описаних у математичних задачах.

Окремо міністр зауважила, що разом із стандартом приймаються 4 базові навчальні плани.

Зокрема, в них закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах національних меншин.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Невже, школа таки стане цікавою, а не просто строго-режимним об'єктом. А діти не будуть питати"для чого вчитися?", бо все буде застосовуватися уже в їхній дитячій повсякденності. І батькам не потрібно говорити , що велика ціль їхнього навчання - поступити в інститут(як варіант). Будемо в цьому році випробовувати?!
Відповісти

© 2016. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».