7 луцьких чиновників отримали «халявне» житло

7
-3
7 луцьких чиновників отримали «халявне» житло
За останні десять років семеро працівників Луцької міськради отримали житло від мерії.

Серед них – начальники відділів, головні особи луцької комуналки і навіть колишній заммера, - йдеться у статті Людмили Яворської «Квартирна «халява»: Кому із працівників Луцькради виділили житло і хто претендує?».

Як пояснили у відділі реєстру житлового фонду, «своїм» виділяли не елітні квадрати в новобудовах, а навпаки – списане житло.

«Ветхим будинкам, в яких ніхто не живе, ми надаємо статус гуртожитку виконкому міськради і виділяємо, хто погоджується на такі умови. Кільком працівникам міськради випали саме такі. Переважно це будинки в старому місті. Ми ж не можемо житло з голими стінами, де прогнило перекриття, виділити соціально незахищеним, вони не будуть мати, за що навести порядок», – пояснив головний спеціаліст відділу Володимир Пунтус.

Як повідомила Луцька міськрада у відповіді на запит публічної інформації, у період з 2007 року такі «занедбані» квадратні метри отримали наступні працівники:

1. Фіщук Віктор Миколайович – начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду. Фактично – якраз керівник структурного підрозділу міськради, який опікується квартирним обліком та виділенням житла.

У декларації посадовця не вказано жодного рухомого і нерухомого майна, у тому числі – немає згадки про наданий гуртожиток виконкому. Єдиний запис у фінансовому звіті Фіщука – 70,9 тис. грн зарплати за рік (5,9 тис. грн в місяць).

Як розповів посадовець, житло від виконкому отримав наприкінці 2015 року. «Це квартира в старому місті. Зараз там проводимо ремонт власними силами», – зазначив Віктор Фіщук.

Чиновник пояснив, що не вносив помешкання в декларацію, бо воно не належить йому. «Наскільки я знаю, в декларацію записують тільки майно, на яке є право власності», – зауважив він.

2. Іванюк Микола Ігорович – наразі працює інженером з інвестування у комунальному підприємстві «Луцькспецкомунтранс». У 2008-2010 роках був заступником Луцького міського голови, керуючим справами виконкому. Пізніше – начальником управління міжнародного співробітництва та туризму, а також – радником міського голови.

У декларації Іванюка – квартира площею 42,5 квадрати, яка є його власністю з лютого 2016 року. Про наданий у користування гуртожиток – згадки немає. Заробіток – 52 тис. грн за рік (близько 4,3 тис. грн в місяць).

«Мені надали квартиру як інвалідові ІІ групи. У той час в мене були складні сімейні обставини, щойно пережив операцію, шлюб розпався, а до цього я жив разом із батьками дружини. Тож питання про місце проживання постало критично. Покійний міський голова Микола Романюк пішов мені назустріч, і міськрада виділила малосімейку без балкона в будинку на вулиці Рівненській», – пояснив екс-посадовець.

До слова, мова йде про п'ятиповерховий будинок, частина якого обвалилася у 2012 році. Попри те, що будинок відбудували й укріпили, частину мешканців відселили в інші квартири, а старі - передали на баланс міськради.

3. Книш Тетяна Володимирівна – працювала начальником Департаменту соціального захисту. У червні 2016 року її перевели на посаду першого заступника луцького ЦНАПу.

У декларації жінки є згадка про отриманий гуртожиток виконкому у 2014 році, площею 47,2 квадрати. Крім того, у власності Тетяни Книш із 2007 року – інший гуртожиток, площею 25,5 квадратів. Також із 2001 року вона є співвласницею квартири 36 квадратів.

У родини чиновниці є автомобіль CITROEN BERLINGO 2006 р.в., який придбали у 2013 році.

У 2016 році Тетяна Книш заробила 39,7 тис грн на посаді керівника Департаменту соціальної політики та 54,7 тис грн – у ЦНАПі (в середньому – 7,9 тис грн на місяць). Заробіток чоловіка за рік – 217 тис грн. Родина має 5 тис. доларів готівкових заощаджень.

Як пояснила Тетяна Книш, житло від міськради отримали в жахливому стані, на підтвердження навіть надала світлини.


«Жінка, яка жила тут перед нами, продовбала дірку в підлозі і справляла нужду просто в підвал… Це щоб ви розуміли, в якому стані все було. Це помешкання навіть важко назвати квартирою… Ми все робили «з нуля», проводили газ, світло, воду», – розповіла Тетяна Книш про квартиру, яку отримала в двоповерховому будинку на вул. Глушець.

На запитання про те, хто запропонував їй отримати це житло, Тетяна Книш не відповіла: каже, що не пригадує. «Цю квартиру ми не могли б нікому виділити… вона не відповідала жодним санітарним умовам. На виконком би просто подали до суду», – пояснює чиновниця.

4. Кубіцький Іван Євгенович – багаторічний керівник Департаменту ЖКГ Луцької міськради. Також працював на інших посадах комунальної сфери міста – очолював КП «Луцькспецкомунтранс», «Луцьке підприємство електротранспорту», «Луцьксвітло».

Згадок про взятий в користування гуртожиток в декларації Кубіцького немає. Гуртожиток, а точніше – двокімнатну квартиру з житловою площею 24,5 квадратів, Іван Кубіцький від міськради отримав у 2010 році (рішення виконкому №716-1 від 28.10.2010 р.).

Натомість у декларації зазначена квартира загальною площею 43,3 квадрати, право власності на яку оформлене 4 листопада 2010 року. Іван Кубіцький не заперечив, що приватизував виділений гуртожиток. Тож, виходить, що вже через тиждень після того, як виконком надав Кубіцькому у користування двокімнатну квартиру, він оформив право власності.

Іван Кубіцький розповів, що житло розташоване на вул. Бринського і саме там він наразі проживає. «Рішення приймали, потім відміняли, потім знову приймали. Але коли квартиру вивели із гуртожитка, я відразу приватизував. Тільки нещодавно закінчили ремонт», – зауважив екс-посадовець.

Також у екс-чиновника є 25% ще однієї квартири, площею 35,5 квадратів (із 2014 року).

В дружини Кубіцького є автомобіль Hyunday Sonata 2004 р.в., який купили наприкінці 2016 року.

На посаді керівника КП «Луцьксвітло» Іван Кубіцький у 2016 році заробив 111,2 тис. грн (9,25 тис. грн на місяць). Дружина, працюючи в КП «Луцькспецкомунтранс», отримала 53,4 тис. грн за рік.

Також Іван Кубіцький задекларував 25 тис. грн готівки.

5. Гармай Інна Тарасівна працювала в юридичному відділі Луцької міськради. Наразі працює помічницею судді в Апеляційному суді Волинської області.

На сайті Луцької міської ради міститься розпорядження виконкому (від 06.09.2017 №513-1) про «виведення зі складу гуртожитку двокімнатної квартири площею 26,8 кв.м, в якій з 2011 року проживає Гармай Інна Тарасівна з сім’єю». Йдеться про гуртожиток, наданий жінці свого часу як працівниці міськради, і який після прийняття розпорядження можна буде приватизувати.

У декларації чиновниці іншого нерухомого чи рухомого майна, окрім цієї квартири, немає. Заробіток у суді – 111,6 тис. грн за рік (9,3 тис. грн на місяць). Чоловік заробив за рік 90 тис. грн.

Родина задекларувала 144 тис. грн готівки.

6. Калуш Сергій Миколайович – багаторічний керівник управління освіти Луцької міськради.

У 2009 році посадовцю надали в користування двокімнатну квартиру житловою площею 36,2 квадрати (рішення виконкому №714-1 від 8.10.2009 р.).

Наразі Сергій Калуш не займає жодної посади в органах місцевого самоврядування, відтак, не заповнював декларацію. Тому простежити за долею наданого йому гуртожитку не вдалося.

7. Гачкевич Ірина Володимирівна – єдина працівниця Луцької міськради, яка отримала гуртожиток торік. Цікаво, що чиновниця працює інженером відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду, тобто – у структурному підрозділі Департаменту ЖКГ, який опікується питанням обліку та виділення житла.

У декларації Ірини Гачкевич – право власності на частину квартири у Луцьку, площею 36,5 квадратів. Це житло жінка ділить разом із матір’ю та сестрою. Також мати чиновниці є співвласницею частини приватного будинку площею 118,8 квадратів. До слова, мама працює завскладом у луцькому «жеку» №3, де у 2016 році працювала і сама Ірина. За рік вона отримала 47 тис. грн зарплати.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
запізніла новина..... неактуально....
Відповісти
Ще й як актуально!!! Підняти документи і завести кримінальні провадження не пізно!!!
Відповісти
А чому ці квартири не виділили людям, які десятиліттями чекають в чергах з дітками? Вибрали самих бідних і як вони можуть відремонтувати це житло, маючи 5 тисяч зарплати?
Відповісти
А їм засіють на новосілля як Зваричу.А ті що в черзі немають коштів на ремонт то ж мусять ще підзбирати.Сукі ну коли вже нажруться ті нацальнікі хренові?
Відповісти
Господи, як ви Бога не боїтеся у них же не одна, а по три квартири, особлво Кубіцький ти не захлинеся від своєї жовчі.Хто ж вас уже почне наказувати ми не в силі.Це піпец
Відповісти
Автор статті так справно все описує, проте допускається великої помилки надаючи невідповідні дані щодо керівника відділу Фіщука В. Він не займається розподілом житла, там зовсім інший керівник відділу.
Відповісти
такі всі бідні і нещасні...я аж сльозу пустила...може допомогти чимось...?
Відповісти

© 2016. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».