--> Патрульний мав право на самозахист ножем, - юрист. ВІДЕО | Волинь 24 - новини Волині та Луцька

Патрульний мав право на самозахист ножем, - юрист. ВІДЕО

17
8
Патрульний мав право на самозахист ножем, - юрист. ВІДЕО
Луцький патрульний, який штрикнув ножем чоловіка, не відсторонений від роботи.

Про це йдеться у сюжеті Волинського телебачення.

Нагадаємо, 10-го лютого патрульний помітив компанію молодиків, яка розпивала спиртне, біля магазину "Єврошоп". Він зробив зауваження. А чоловіки у відповідь розпочали бійку. В цілях самооборони поліцейський дістав ніж і під час сутички вдарив одного з чоловіків. Потерпілого забрала "швидка".

Як розповів старший інспектор патрульної поліції області Олександр Мартинюк, його колега Дмитро Мандзюк гуляв із собакою, побачив правопорушення та зробив зауваження групі чоловіків. Зі слів патрульного, між молодиками і правоохоронцем виникла сварка, яка переросла у бійку.

"На лавочці дві не відомі особи вживали алкогольні напої. Він, як сумлінний поліцейський, не зміг пройти повз. Підійшов до цих осіб і зробив зауваження, що це заборонено законом. Запропонував їм припинити правопорушення", - каже Мартинюк.

Зі слів патрульного Мандзюка, оскільки громадян було більше, то йому довелось застосувати складний ніж, який був із собою.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «З вас за сто років зробили рабів», - активіст про нападки на луцького поліцейського

"Він наніс один удар одному з тих громадян. Після цього правопорушники втекли, але Дмитро Мандзюк побачив на снігу сліди крові і зрозумів, що один із цих громадян може бути поранений. Він кинувся за ними, наздогнав їх, викликав «швидку» і почав йому надавати допомогу", – продовжує Мартинюк.

Сам патрульний Дмитро Мандзюк ситуацію не коментує, пояснюючи тим, що триває слідство.

Патрульний не відсторонений від виконання обов’язків. А в управлінні патрульної поліції області триває службова перевірка.

Як зазначають у сюжеті, в прокуратурі області повідомили, що за фактом нанесення умисних легких тілесних ушкоджень патрульним розпочато кримінальне провадження.

Водночас, юрист Олег Лягутко каже, що поліцейський мав право використовувати ніж для самозахисту.

"У разі нападу групи осіб, в цьому випадку їх було двоє, застосування зброї або іншого засобу з метою охорони й оборони цілком правомірно і цілком обґрунтовано. Частина 5 статті 36 ККУ передбачає можливість застосовувати навіть зброю у випадку оборони від нападу або озброєної особи, або групи осіб", – каже він.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
8

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
"або озброєної особи, або групи осіб",- тут ключевое слово "озброєної", а чем они были вооружены, бутылкой?
Відповісти
ти тупий?дві людин це і є група осіб!
Відповісти
тож пише, або озброєні, або група осіб (групу осіб прирівнюють до озброєної особи). тут ключове слово ГРУПА ОСІБ. потрібно підучити україсньку, щоб розуміти смисловий зміст
Відповісти
Поліцейські зрозуміли, що отримавши форму, вони можуть робити все, що захочуть. Вони знають, що їх прикриють, і вони не будуть покарані за свої злочини. Тому це тільки початок безкарності поліції, яка буде продовжуватись. Поліцейський має бути психічно здоровою людинао, яка чітко знає свої обов’язки і повноваження, злочинці при владі ведуть до розвалу країни. Безкарність породжує вседозволеність.
Відповісти
Чого ви захищаєте малолітніх злочинців.В центрі міста сидять і бухают-це можна.А ми ж в Єврлау йдемо.Він зробив їм зауваження правильно,а ці бандюки не вибачилися,а почали битися. Ви пройдете мимо,як ця наволоч будк бити вашу доньку чи стна. Я це бачила на свої очі у маршрутцв.Ніхто не заступився за дівчину так про що може бути мова.Молодець працівник органів,буде наука іншим бандюкаи,які не конрольовані
Відповісти
Правильно зробив!!!! Порозводилось алкашні в кожному дворі....
Відповісти
Пора б уже Волинь 24 відмовлятися від маніпулятивних заголовків, бо це формує громадську думку в тенденційному напрямі.
Відповісти
Ричук, який їсть людей, придумує дурнуваті заголовки... Шляхом Аверсу і Волинських новин ідете товариші
Відповісти
Поліцейський повинен бути розвинутий фізично і розумово, а не нападати, або захищатися ножем від дітей, тим більше на прогулянці.
Відповісти
Шановні!Полвцейський не при виконанні гуляє з собакою.Порушників двоє.Який може бути ще ніж у цілях самооборони?Не смішіть людей.У нього що собака пікінес чи він,пробачте,неповносправний?
Відповісти
ну, далеко не всі собаки проходять вишкіл щоб нападати на людей (часто собаки взагалі ніякого вишколу не проходять). Тому він сам проти двох. Ви коли-небутдь билися проти двох? Певно ні. Тому справді, не смішіть людей.
Відповісти
Ну тоді поліція теж ніякого вишколу по обороні теж не проходить.Один проти двох випивох,чи вони каратисти?Громадське місце,люди ще ходять,ніхто б не допоміг?Чи зразу ножа в хід.А що тоді про жінок говорити?Їм з пістолетами ходити?Коли міліція з ножами?
Відповісти
Собака породи Болонка
Відповісти
По перше,собака повинна була не нападати на людей,а захищати хазяїна-це інстинктивно
А по-друге,поліцейський проти двох сам себе без ножа не захистить.А як він збирається нас захищати?Чи не збирається?Набере 102 і до приїзду підмоги буде спостерігати за ходом подій.Я не захищаю тих двох,але ж він поліцейський
Відповісти
Я не зрозуміла,а кого він захищав-свою дупу.Чи заради вас він би теж ножа дістав?Чи подумавби тоді десять разів для чого йому такий геморой.Може він знає,що безкарний?
Відповісти
Розпивали спиртне.Де підтвердження.Може вони просто сиділи,або пили воду.Його не відсторонити потрібно,а судити,бо це стаття.
Відповісти
Мало інформаціі,коментар лмше від прелставника поліціі,від іншої сторони нема.Як можна об'єктивно судити?Але ніж не вирішення ситуації
Відповісти