Спалах дифтерії призведе до тисяч смертей українців, – медик

4
-5
Спалах дифтерії призведе до тисяч смертей українців, – медик
Народний депутат України, лікар Ольга Богомолець розповіла, чим загрожує можливий спалах дифтерії українцям.

Він може бути набагато масштабнішим та страшнішим за той, який Україна вже пережила у 90-х роках, коли на дифтерію захворіло близько 20 тисяч людей, з яких 696 померло, зазначила вона у своєму блозі на Українській правді.

За словами Богомолець, вівень вакцинації українців сьогодні найнижчий у Європі і один з найнижчих за всю історію нашої країни. Від дифтерії вакциновано лише близько 47,5% дітей і набагато менше дорослих, і така картина недовакцинації спостерігається вже протягом кількох років.

"Недостатня в останні роки просвітницька робота з боку МОЗ та МОН та постійні перебої з постачання вакцин та сироваток призвели до того, що колективний iмунiтет до дифтерiї знизився до критичного рiвня, а тому спалах цієї небезпечної хвороби – неминучий, і це справа дуже короткого часу.

Я неодноразово попереджала чиновників, що їхня бездіяльність призведе до трагічних наслідків. На жаль, мої прогнози щодо кору справдилися. І дуже не хотілося б, щоб так само відбулося і з дифтерією.

Адже дифтерія не тільки спричиняє такі важкі ускладнення, як неврити, нефроз, інфекційно-токсичний шок, міокардити, але й часто призводить до смерті", - пише Богомолець.

За її словами, врятувати хворого можна лише вчасним введенням спеціальної сироватки.

"На жаль, разом з низьким рівнем вакцинації в Україні сироватки майже повністю відсутні за винятком кількох сотень доз, отриманих в якості гуманітарної допомоги. За такої ситуації смертність від дифтерії може сягати 50%", - розповідає лікар.

Також вона дає поради, як розпізнати дифтерію?

Треба бити на сполох, якщо у вас:

1. Різке підвищення температури

2. Загальна слабкість, підвищена сонливість

3. Підвищене серцебиття

4. Головний біль, запаморочення

5. Знижений апетит, нудота, блювота

6. Блідість шкіри

7. Біль у горлі, особливо при ковтанні

8. Почервоніння та набряк горла

9. Збільшення шийних лімфовузлів, набряк шиї

10. Збільшення зівного язичку, дужок, мигдалин, поява на них плівки сіро-білого кольору

Всі ці симптоми разом – є ознакою, що дифтерійна паличка почала виділяти токсин, який руйнує клітини організму. Інкубаційний період хвороби – від 2 до 10 днів, отже, перші симптоми хвороби, яка передається повітряно-крапельним шляхом, з'являться після контакту з хворим вже дуже скоро.

"Розраховувати, що завтра сироватки проти дифтерії з'являться в Україні та вас зможуть врятувати – не варто. Досвід останніх двох років свідчить, що державні закупівлі медикаментів практично паралізовані, а МОЗ не спроможний впоратися з проблемою.

Тому єдина можливість убезпечити себе від вкрай небезпечної хвороби – це зробити вакцинацію собі та своїм близьким та повторювати її кожні 10 років.

Так ви не тільки захистите самих себе, але й зможете запобігти поширенню хвороби в масштабах цілої країні", - додала Ольга Богомолець.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Взагалі то Богомолець дерматовенеролог.То як вона може давати поради всім мешканцям України.Це повинні робити інфекціоністи і ЛОРи.
Відповісти
Богомолець як завжди права .
Відповісти
а вакцина якісна? така як для депутатів? чи як для людей?
Відповісти
На кірові не заробили, тепер новеньке - "дифтерія". Ну а що? Треба ж всунути якось ті вакцини.
Супер бізнес!
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні