--> У столиці Болгарії зруйнували будинок, у якому понад рік жила Леся Українка | Волинь 24 - новини Волині та Луцька

У столиці Болгарії зруйнували будинок, у якому понад рік жила Леся Українка

0
-2
У столиці Болгарії зруйнували будинок, у якому понад рік жила Леся Українка
У столиці Болгарії Софії зруйнували будинок, у якому мешкав український науковець, професор Київського і Софійського університетів Михайло Драгоманов. А ще понад рік тут жила відома на весь світ волинянка Леся Українка.

Про це у Фейсбуці повідомила кандидат філологічних наук, професор СНУ Світлана Богдан.

«День сьогодні сумний і щемний... Додало жалю й потрясіння повідомлення від моєї приятельки з Софії: бульдозери перегорнули ще одну сторінку нашого безпам"ятства й довершили чорну справу, навіки зруйнувавши оселю ДРАГОМАНОВИХ... Оту, яка упродовж року була "храмом " для Лесі Українки... Ніхто не почув моїх благань... Ці вікна більше не дивляться на білий світ...А тоді в них ще жило світло ЇХНІХ поглядів...» - йдеться у дописі.

У газеті "Волинь-нова" за 2013 рік Світлана Богдан написала про свою подорож у Софію, під час якої їй пощастило побувати у цьому будинку.

«Неначе цвяшок, в серце вбитий» тримає моя пам’ять одну з найщемливіших і водночас найбажаніших подій квітня минулого року: здійснилася одна з моїх давніх мрій побувати там, де впродовж більше року (1894-1895 рр.) в родині Драгоманових жила Леся Українка», - розповідала вона у газетній публікації.

За словами науковця, на меморіальній дошці, яку було ледве видно, йшлося: «Тук живя и твори от 1889 до 1895 г. изтькнатият украински учен-историк и общественик, професор в Софийския университет Михайло Драгоманов».

«Я марно оббігала будинок із іншого боку: все ще не вірилося, що про Лесине перебування тут — жодної згадки», - зазначила Світлана Богдан.

За інформацією видання «Український простір», цей будинок знаходився на розі вулиць Христо Белчева й Івана Денкоглу і з 1981 року мав статус історичної пам’ятки місцевого значення.

Останнім часом, як видно з фото, будівлю намагалися продати, незважаючи на те, що її було внесено до списку культурної спадщини Софії.


Головне фото - зі сторінки у "Фейсбуці" Світлани Богдан, нижнє - журналіста Ігоря Марковськи.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні