Європа на Волині: селянам платитимуть за їхнє ж сміття

0
6
Європа на Волині: селянам платитимуть за їхнє ж сміття
У двох селах Любомльського району, завдяки фінансуванню з Німеччини встановлюють баки для роздільного збору сміття.

Крім забезпечення належного рівня екології в населених пунктах, місцеві жителі ще й зможуть заробити на цьому, - повідомляє Кордон.

Баки для роздільного збору сміття встановлять у селах Руда та Хворостів.

На початку осені минулого року одна з активісток села Руда Тетяна Горайчук взяла участь у міжнародному гранті. Її проект щодо роздільного збору сміття став одним із переможних. Тож фінансування його реалізації на території Хворостівської сільради, в яку входить Руда, взяла на себе німецька організація.

На Святого Миколая в згадані села вже були доставлені спеціальні сітки та урни. Наразі розробляють демонстративні наклейки на них, що підказуватимуть сельчанам як правильно сортувати відходи.

«У нас всі звикли палити непотріб чи викидати в хащі, меліоративні канави та інші водойми. Ніхто не задумується, наскільки в такий спосіб забруднюється навколишнє середовище. Після чого від звичайного купання влітку на шкірі може з’явитися висипка», – пояснює Тетяна Горайчук.

Жінка каже, що якщо була можливість безкоштовно отримати всі засоби для належного збору сміття за європейськими стандартами, то чому б не використати такий шанс.

Місця для збору відходів облаштують у центрі села (біля магазину) в Руді та на території школи в Хворостові. Там будуть окремі баки для поліетилену, пластику, битого скла, паперу. Планують накопичувати й використані батарейки.

Сміття вивозитиме підприємець, який уклав відповідний договір про це з власником магазину в Руді (котрий в свою чергу слідкуватиме за порядком збору непотрібних речей біля свого закладу) та з дирекцією школи в Хворостові.

Більше того, за кожен кілограм належно відсортованих відходів підприємець сплачуватиме гроші, хай і незначну суму(2-3 гривні).

«За певний період можна назбирати трохи коштів, які сільська громада матиме нагоду витратити на подарунки дітям до якогось свята, придбання чогось у місця загального користування та інше», – зазначає активістка.

«Якщо в якихось сільрадах зацікавилися впровадженням подібної екологічної системи, то представники громадської організації «Новий час села Руда» зможуть допомогти у написанні подібних проектів», – додала наостанок Горайчук.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні