--> Не встигли до комендантської години: що робити | Волинь 24 - новини Волині та Луцька

Не встигли до комендантської години: що робити

0
Не встигли до комендантської години: що робити
Як правильно поводитись, якщо вас затримала тероборона під час комендантської години та чого не можна робити, аби вас не прийняли за диверсанта?

Надія Матвєєва продовжує ділитися цінними порадами, які допоможуть убезпечити життя у воєнний час, у рубриці Надійні поради на СТБ. Так, телеведуча розповіла, як діяти, якщо ви не встигаєте дістатися дому до початку комендантської години.

Якщо ви на вулиці під час комендантської години:

Затримались на вулиці — пересувайтеся освітленими шляхами, не ховайтеся в темряві та не підсвічуйте собі ліхтариком — можуть сприйняти за диверсанта. Краще самі знайдіть тероборону та поясніть ситуацію. Підійміть руки вгору, не лізьте в кишені за документами, доки не попросять — це можуть розцінити за спробу дістати зброю.

Не вигадуйте нічого і тим більш не кажіть, що забули чи не знали про обмеження в часі. Це буде вкрай підозрілим.

Паспорт краще носити або паперовий, або ID-картку, хоч іноді вимагають паперовий додаток і до неї. Перевірити документи в Дії для тероборони складніше — не завжди в них з собою необхідні технічні засоби. Тож вас можуть затримати до з’ясування особи.

Не прикидайтесь людиною, яка має право бути на вулиці вночі (наприклад, працівником газової компанії чи журналістом) — це перевірять.

Під час перевірки не тримайте в руках телефон. Вас можуть запідозрити у зйомці або передачі координат. Дзвоніть рідним тільки після того, як попередите про це тероборону.

Якщо історію браузера та чати у телефоні повністю видалено — це викличе підозру, що ви диверсант або коригувальник. Тож не чистіть телефон без зайвої потреби — тільки якщо існує загроза зустрічі з окупантами.

Якщо ви в дорозі під час комендантської години:

Ви в дорозі й не розрахували час — не зупиняйтеся посеред траси і не хвилюйтеся.

Доїдьте до найближчого блокпосту та спокійно поясніть, хто ви та куди прямуєте. У вас перевірять документи, машину, речі, кишені та телефон.

Якщо в районі небезпечно, вас попросять залишатися біля блокпоста до закінчення комендантської години. Не порушуйте цю настанову — вас можуть заарештувати, виписати штраф або навіть позбавити волі до 5 років.

Якщо дії людей, які вас перевіряли, були неправомірними, зверніться за телефоном гарячої лінії Міністерства оборони та ЗСУ — 0800 50 04 42.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні