--> Єдиний хоспіс на Волині працює в умовах виживання | Волинь 24 - новини Волині та Луцька

Єдиний хоспіс на Волині працює в умовах виживання

0
-2
Єдиний хоспіс на Волині працює в умовах виживання
Хоспіс у Ковелі заповнений пацієнтами на сто відсотків. Нині їх тут пів сотні. Це – єдиний заклад в області, де можуть тривалий час отримувати медичну допомогу паліативні хворі. Грошей, які виділяє Національна служба здоров’я України на одного пацієнта, теж бракує.

Про це повідомляє ІА ВОЛИНСЬКІ НОВИНИ.
https://www.volynnews.com/news/all/yak-bez-dofinansuvannia-pratsiuye-yedynyy-na-volyni-khospis/
«На лікування і догляд за паліативними хворими у хоспісі Національна служба здоров’я України виділяє 7 847 гривень раз на рік на одного пацієнта. Цих грошей не вистачає», – розповідає виконувачка обов’язків директора обласної лікарні «Хоспіс» у Ковелі Наталія Віслогузова.

«Перебування, ми вже порахували зараз, потрібно 590 гривень на 1 ліжко-день. Це не на онкологічного хворого», – каже медик.

За підрахунками, які зробили у медичному закладі, перебування онкологічного хворого за день збільшується удвічі. Директорка обласної лікарні «Хоспіс» розповідає: одна ампула морфію – вартує 98 гривень, а таким хворим інколи доводиться колоти по шість ампул за добу, а це вже – 600 гривень лише на медикаменти, без догляду та харчування пацієнтів.

Керівниця хоспісу розповіла: через недостатнє фінансування, працівники медзакладу, а їх – 85, не отримали заробітну плату за два місяці. Медична сестра Галина Мівшук аванс отримала за липень. Зарплату за серпень та липень чекає.

Пацієнт Василь Дарчик майже не бачить, чотири місяці перебуває у «Хоспісі» після операції на очах. Чоловік із села Велимче Ратнівського району. Каже: «Вдома немає кому доглядати за мною. Очі потрібно капати кілька разів на день. Тут усе вчасно – сніданок, обід, вечеря, є де помитися».
«Сума договору для цієї лікарні – 2,2 млн на 9 місяців 2020 року», – каже речниця НСЗУ Христина Петрик.

«Цей заклад уже подав пропозицію на укладання договору про перехідне фінансування. Це означає, що медзаклади, які у 2020 році отримали фінансування менше, ніж у них було у 2019-му за субвенцією, зможуть отримати додаткові гроші. Якраз цю різницю їм компенсують», – додає очільниця.

Ковельська лікарня-хоспіс 28-го серпня повторно подала пропозицію, аби укласти договір з Національною службою здоров’я України на пакет медичних послуг. Речниця НСЗУ каже: зараз цю пропозицію розглядають у службі.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні