На Волині створюватимуть молочні сімейні ферми

0
-2
На Волині створюватимуть молочні сімейні ферми
Про створення у Волинській області молочного кластеру в рамках проєкту «Сімейні молочні ферми» йшлося під час засідання «круглого столу», 25 лютого в облдержадміністрації.

Організаторами засідання виступили Волинська облдержадміністрація спільно з громадською спілкою «Українська кооперативна федерація» та ТОВ «Укрмілкінвест», які є ініціаторами створення молочного кластеру, координаторами спільного проекту Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку», – повідомили в пресслужбі Волинської ОДА.

Обговорити перспективи розвитку молочної галузі зібралися представники місцевих органів виконавчої влади, сімейних молочних ферм краю (СМФ), підприємств, зацікавлених у розбудові молочної галузі, а також голови ОТГ та керівники банківських установ області.

Участь в засіданні «круглого столу» взяла також радник голови облдержадміністрації Тетяна Щербак, яка привітала учасників засідання та висловила слова підтримки щодо створення на Волині молочного кластеру.

«Влада області всіляко підтримує розвиток сільського господарства. Ми й надалі будемо сприяти розвитку не тільки молочних ферм, а й усієї агропромислової галузі. Ми маємо всі ресурси, як і наші сусіди, для того, щоб забезпечити не лише потреби області в агропродукції, але й реалізовувати її за межі регіону», – зазначила Тетяна Щербак.

До учасників «круглого столу» звернувся також ініціатор та інвестор проєкту «Сімейні молочні ферми», голова ГС «Українська кооперативна федерація» Михайло Корилкевич, який зазначив: «Ми звикли чути про одноосібників у молочній галузі.

Однак, ми вивчили світовий досвід і провели за підтримки Федерального Міністерства Австрії дослідження, які показали, що в Україні не вистачає щороку 10 млн тон молока.

І найбільш ефективний шлях вирішення цієї проблеми – створення саме сімейних молочних ферм». Разом з тим, прикрим залишається факт, що з року в рік кількість поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ) в Україні зменшується, та, відповідно, знижується виробництво молока.

«Це проблема, яку потрібно вирішувати спільно на державному, регіональному та локальному рівнях, – зауважив Михайло Корилкевич. – У нас є механізм і ми готові ним поділитися». Відтак, він запросив до слова фінансового радника проєкту «Сімейні молочні ферми» Людмилу Іващук, яка у свою чергу, презентувала основні напрямки та перспективи впровадження молочного кластеру на Волині.

Як зазначила Людмила Іващук, у 2019 році Волинь, разом з Рівненською, Житомирською, Тернопільською та Хмельницькою областями, долучилася до реалізації проєкту «Сімейні молочні ферми» в рамках спільного проекту Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку».

На сьогодні учасниками проекту є 3 сімейні молочні ферми області, 2 з яких у Володимир-Волинському районі та 1 – у Горохівському. Однак, аби вирішити проблемне питання щодо тенденції до зниження виробництва молочної продукції в Україні, необхідно розбудовувати мережу сімейних молочних ферм та забезпечити їм належну фінансову підтримку.

Відтак, створення молочного кластеру – це унікальна модель, яка підтверджена ООН, в тому числі фінансово. Аби проєкт став прибутковим як для Волині, так і для України в цілому, необхідно створити 40-50 сімейних молочних ферм. «Наразі вже є 48 заявок для участі у проєкті щодо створення сімейних молочних ферм, 3 з цих ферм уже будується, плюс 3, які вже в проєкті.

Це 51 сімейна молочна ферма, які загалом можуть бути створені на Волині і стати повноцінними учасниками молочного кластеру», – наголосила Людмила Іващук в ході презентації.

Однак, на тверде переконання ініціаторів проєкту, перспектива його успішної реалізації залежать від ефективної взаємодії інвесторів, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, у тому числі ОТГ, фермерів, а також банківських установ, які могли б надавати доступні кредити бажаючим створити СМФ.

«Акцент на пріоритетних питаннях зроблено. З обласного бюджету передбачається виділити у цьому році 1 млн грн, більшу частину цих коштів ми плануємо використати саме для створення сімейних молочних ферм, – зазначив директор департаменту агропромислового розвитку.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні