--> Благодійні внески в школах не заборонені: думка волинської депутатки | Волинь 24 - новини Волині та Луцька

Благодійні внески в школах не заборонені: думка волинської депутатки

4
0
Благодійні внески в школах не заборонені: думка волинської депутатки
Волинська депутатка розповіла, що Законом України "Про освіту" благодійні внески у школі не заборонені.

Про це заявила депутатка Луцької міської ради Майя Шостак в ефірі ток-шоу "Протилежний погляд Live", - повідомляє Конкурент.

Тож найближчим часом гроші у навчальних закладах як збиралися раніше, так і збиратимуться надалі.

Відомо, що щорічний обсяг недофінансування державою освіти протягом останніх 5 років складає близько 15-20 % від потреби.

Зі слів депутатки, через недофінансованість в школі й надалі будуть існувати "фонди школи" та "фонди класу", хоча хотілося б, щоб освіта повністю забезпечувалася за кошти місцевих та державних бюджетів.

"Навіть із державними коштами, із "фондами шкіл" і батьківськими коштами ми не покриємо всіх потреб", – зазначила Майя Шостак.

На що витрачати зібрані кошти, батьки вирішують самі. Для цього і створюються батьківські комітети.

Натомість депутатка Луцької міської ради Анна Мовяк зауважила, що луцька місцева влада обходить питання збору благодійних внесків у школах.

Нагадаємо: саме Анна Мовяк була ініціатором проекту рішення щодо заборони так званих благодійних внесків у школах. В проекті був розписаний алгоритм, як ці кошти мали збиратися, оприбутковуватися. Проте більшість таку ініціативу не підтримала.

"Підтримали цю ідею "Солідарність" та "Свобода", – зазначила депутатка.

Також Анна Мовяк додала, що до прийняття змін до Бюджетного Кодексу освіта фінансувалася з державного бюджету, а з 2016 року держава взяла на себе лише оплату вчителів, а решту витрат поклали на місцеве самоврядування.

"Якщо говорити про благодійні внески на закупівлю обладнання, на ремонт, на матеріально-технічну базу, то це означає, що місцева влада не виконує своїх зобов'язань. Якщо звертатися до Бюджетного Кодексу, пріоритетом № 1 стоїть освіта", – зауважила гостя програми.

До слова, Майя Шостак теж не підтримала тоді згаданий проект рішення, оскільки, на її думку, депутати своїм рішенням не можуть заборонити батькам робити добровільні внески. А вчителі і директори не мають жодного стосунку до збору таких коштів.

"Батьки обирають батьківський комітет, це люди, яким вони довіряють, і ведеться звітність – квитанції, чеки", – пояснила своє рішення депутатка.
Теги: школа, гроші
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Неможливо слухати цю маячню.Якийсь ідіот-чиновник придумав якесь "співфінансування"і всі на це "повелися",як і якісь фонди.І це не тільки в освіті.Процитуйте Конституцію(Основний Закон) і чинне законодавство України.Де це записано?Є освіта,медицина,інше ,державної форми і приватної-все.То яке співфінансування і фонди в державних?Про що ми взагалі ведемо розмову?
Відповісти
Що правда то правда. Це маячня. Їх неможливо слухати, причому обох.
Відповісти
Неосвічені люди не можуть вести мову про освіту і її проблеми. Ці дві дами - негатив нашого суспільства і яскравий приклад того, хто сьогодні сидить в кріслах депутатів міської ради. Люди без інтелекту, одноклітинні амеби.
Відповісти
треба відділити мухи від котлет. держава ЗОБОВЯЗАНА забезпечити фінансування ВСІХ потреб навчальних закладів: зарплата персоналу, ремонти, витратні матеріали, навчальне обладнання тощо. батьки та інші благодійними мають ПРАВО додатково фінансувати певні потреби навчальних закладів. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ вчиняти будь-який моральний, психологічний тиск на благодійників чи їх дітей.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні