--> Як у Рівному директор збагатився, довівши коледж до банкрутства | Волинь 24 - новини Волині та Луцька

Як у Рівному директор збагатився, довівши коледж до банкрутства

2
-4
Як у Рівному директор збагатився, довівши коледж до банкрутства
У Рівненського приватного економіко-гуманітарного та інженерного коледжу є чинна ліцензія Міносвіти, а в батьків на руках - платіжки на десятки тисяч за навчання.

Проте минулого тижня три сотні студентів опинилися на вулиці, йдеться у сюжеті ТСН.

Приватний коледж перетворився на неконтрольований механізм викачування грошей із батьків. Кореспондент ТСН.Тиждень Сергій Гальченко отримав документи, які свідчать про мільйонні витрати директором коштів навчального закладу на себе та наближених осіб.

У вересні 2016 року батьки виявили, що на рахунку коледжу є борг в  23 тисячі гривень. 

"Нас у жовтні на місяць відпустили на вимушені канікули. Сказали, що на рахунку коштів немає. Коледж - банкрут. Або ми платимо знову, щоб продовжувати навчатися, або ми маємо йти", - розповіла студентка коледжу Наталія Табачук. 

Батьки, аби врятувати коледж, вдруге проплатили за навчання.

Директора Петра Тадеєва рада засновників коледжу звільнила. Серед цих засновників є місцевий економіко-гуманітарний університет на чолі з ректором Анатолієм Дем'янчуком.

"Грошей немає. Існувати немає за що, але все рівно видаються накази на преміювання", - розповів ректор Міжнародного економіко-гуманітарного університету.

Дем'янчук із іншими засновниками коледжу провів аудит і виявив досить багато фактів. Наприклад, на зарплати восьми осіб з січня до вересня витратили майже 800 тисяч гривень або половину усього фонду заробітної плати. У списку був директор Петро Тадеєв, його дружина, син та невістка. Але при цьому взимку діти не навчаються через холоднечу в аудиторіях.

"Були непристосовані приміщення для дітей. Коли був опалювальний сезон – діти не навчалися. Вони були на вимушених канікулах. Навчання були сумбурні", - сказала голова батьківського комітету Неля Кравчук.

Оскільки Тадеєв почав паралельно працювати директором інституту у місцевому водному університеті, а подібне суміщення заборонене, стали відбуватися дивні речі. Він сам себе звільняє за згодою сторін з посади директора коледжу, пізніше переводить себе уже звільненого на посаду директора коледжу на громадських засадах. У 2015 році він себе призначає знову на посаду директора. На такі махінації, вочевидь, навіть не звертали уваги в Міносвіти та обласній владі.

За три з половиною роки директор Петро Тадеєв наговорив по телефону на 35 тисяч гривень.

Сам Тадеєв мешкає в заможному районі села під Рівним. Після звільнення призначали іншого директора, який за півтора року вивів коледж зі стану банкрутства у профіцит. Коледж переїхав із занедбаного приміщення без опалення та спортзали у корпуси університету.

Але нещодавно на порозі коледжу раптом знову з'явився Петро Тадеєв. Він переконаний, що звільнили його незаконно. Суд поновив на посаді, мовляв, підписи засновники підробили. Йому та його родині винні компенсацію у сумі 460 тисяч гривень.

Фактично грошей, які є зараз на рахунку коледжу, не вистачить, аби виплатити йому компенсацію.

Рахунки навчального закладу заморожені судом через позов старого-нового директора. Тому немає, чим платити за оренду приміщення. Фактично діти кинуті напризволяще. Міністерство освіти, яке виступило гарантом дотримання прав цих дітей, до цього часу не надіслало навіть перевірку на дотримання ліценції.

"По-перше, питання щодо оплати вдруге – це не до Тадєєва. Я не був директором коледжу. Вони були змушені проплатити, щоб врятувати коледж. Це абсолютно не відповідає дійсності. Коледж завжди мав проблеми фінансові і ми завжди жили в борг", - заявив Петро Тадеєв.

Щодо маніпуляцій зі звільненнями і призначеннями, то нібито український суд нічого не знайшов. Директор коледжу стверджує, що в кожному навчальному закладі працюють члени родини. 

Тадеєв каже, що забере у коледжу гроші, визначені судом як моральна компенсація. Так зроблять і всі його родичі.

"Однозначно, що ті гроші, які будуть присуджені судом – будуть повернуті, згідно з чинним законодавством", - заявив директор.

Наступного дня після розголосу обласна влада зібрала всіх учасників під керівництвом заступника голови ОДА. Аж тільки зараз тут поставили ультиматум - якщо діти не почнуть вчитися, приїде перевірка з Міносвіти і вивчатиме питання про скасування ліцензії.

"Ви можете займатися будь-чим, ви можете з'ясовувати будь-які обставини. Для нас важливо, щоб щоденно, відповідно до навчальних планів, діти були охоплені навчанням. Відповідно до угод, батьки оплачували кошти", - сказав заступник начальника Управління освіти та науки Рівненської ОДА.

Наступного дня поновлений директор Тадеєв запросив студентів до нового приміщення коледжу, яке він нашвидкоруч орендував. Схоже, тут дітям теж не буде, де займатися спортом, бо приміщення з дірками у підлозі важко назвати спортзалою. За словами студентів, аудиторії для навчання просто замалі. Вочевидь, на прикладі цього коледжу викрились проблеми приватної освіти в Україні, а саме її неконтрольованість з боку держави. Фактично труднощі приватного коледжу стали приватними для батьків 300 студентів. Багато років вони періодично не вчились, їхні гроші спрямовували на особисті забаганки керівництва і дізналися про це лише після того, як студенти опинилися на вулиці.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А це все наслідки того що держава заборонила перевіряти бізнес!
Відповісти
Мафія невмируща... Це не всі Тадєєви які працювали там . Бо не тільки сім’я Петра, а навіть не зовсім близьки родичи з цим призвіщем працювали замісниками і допомагали красти в людей гроші. Що думає прокуратура????
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні