Новини

Як проходитиме обов'язкове ДПА та ЗНО з математики у 2021 році: деталі

З 2021 року випускники українських шкіл повинні обов’язково складати Державну підсумкову атестацію з математики. Проте тут є певні нюанси. Як учні складатимуть ДПА та ЗНО з математики у наступному році – читайте у матеріалі.

Відповіді на найпоширеніші питання надав Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) під час пресконференції, передає 24 канал.

Цікаво ДПА з математики стане обов'язковою для випускників шкіл у 2021 році

Учні, яким результат ЗНО з математики буде зараховуватися як бал за ДПА (за 12-тибальною шкалою) залежатиме від рівня (стандартний чи профільний), на якому вони вивчали цей предмет в школі.

Як складатимуть ЗНО з математики у 2021 році
школярі, які вивчали математику на стандартному рівні, матимуть на ЗНО 28 завдань та 150 хвилин на виконання;
школярі, які вивчали математику на профільному рівні, або на стандартному рівні, але планують за допомогою цього предмету вступати до вишу, матимуть 34 завдання, на виконання яких відведено 210 хвилин.

Тобто ті учні, які не планують вступати вишу за результатами тесту з математики, та не вивчали цей предмет на профільному рівні, можуть скласти сертифікаційну роботу з математики на рівні стандарту і тоді вони отримають лише бал за ДПА.

Натомість школярі, які вивчали математику на стандартному рівні, але хочуть використати цей предмет під час вступу, отримають сертифікаційну роботу з математики з завданнями поглибленого рівня.