Новини

Учені створили нові самозмащувальні презервативи

Вчені заявляють, що знайшли спосіб зробити латексні презервативи, які самі стають слизькими при контакті.

Такий ефект досягається завдяки спеціальному покриттю, міцності якого вистачить на увесь статевий акт, зазначає команда розробників, яку підтримує Фонд Білла та Мелінди Гейтс, - пише ВВС Україна.

Вони сподіваються, що така особливість зробить презервативи більш привабливими для користувачів. Завдяки цьому вони допоможуть запобігти хворобам, які передаються статевим шляхом, а також небажаній вагітності.

Без достатньої кількості змащення, секс може бути болісним, і презервативи можуть розірватися.

При правильному застосуванні презервативи є дуже ефективним контрацептивом, але вони не всім подобаються.

Часто презервативи вже в упаковці змащені лубрикантом, аби зробити їх простішим у використанні, але цього іноді може бути недостатньо для комфорту.

Люди можуть додавати лубрикант, але це перериває секс.

Дослідники кажуть, що новий презерватив, який стає слизьким, коли вступає в контакт з тілесною рідиною, повинен допомогти розв'язати цю проблему.

Презерватив може витримати статевий акт, що включає принаймні 1 000 рухів, не втрачаючи слизькості.

За словами дослідників, секс зазвичай триває вдвічі менше, але інколи й довше.

Під час тестування на порівняння, звичайні презервативи, вкриті лубрикантом на водній основі, були спочатку слизькі, але стали менш слизькими після приблизно 600 рухів.

Групі волонтерів також запропонували доторкнутися й оцінити обидва види презервативів на слизькість.

Більшість з 33 чоловіків і жінок оцінили самозмащувальний презерватив вище.

Дослідник, професор Марк Грінстафф з університету Бостона зазначив: "На дотик він трохи липкий, коли сухий, проте, коли він контактує з водою або іншими рідинами, то стає справді слизьким. Для активації цієї особливості необхідно лише трохи рідини".

Дослідники кажуть, що потрібно провести більше тестів для порівняння того, наскільки самозмащувальний презерватив краще інших марок презервативів в реальних умовах.

Клінічні випробування з парами можуть початися на початку наступного року, вважає професор Грінстафф.

Комерційна компанія, пов'язана з університетом планує розробити продукт для комерційного ринку за умови схвалення регуляторами.