Новини

У Туреччині на дні озера знайшли затоплену церкву

В озері Ізнік у Туреччині знайшли затоплену церкву, збудовану близько 390 року на честь святого Неофіта Нікейського.

У затопленому 1600 років тому християнському храмі хочуть зробити перший у Туреччині підводний музей, - інформує gazeta.ua.

Залишки храму знайшли на дні озера Ізнік у північно-західній частині Туреччини у провінції Бурса, коли проводили аерофотозйомку місцевості. На знімках чітко видно залишки будови. Вони знаходяться під водою за 50 метрів від берега,

Археологи вважають, що споруда пішла під воду внаслідок землетрусу, що сталося в цьому регіоні 740-го. Храм тоді частково зруйнувався. Із часом руїни затопило і вони опинилися під водами озера Ізнік.

На місці озера багато століть тому стояло давнє місто Нікея. Знайдений храм міг бути місцем, де проходив Перший Вселенський Собор. Скликав його 325-го року імператор св. Костянтин Великий, вважає Мустафа Шахін, професор археології університету Улудаг у Бурсі.

"Я займався дослідженнями Ізніка з 2006-го. Таку чудову споруду виявив уперше. Коли побачив зображення руїн, що чітко проглядались у водах озера, - був вражений", - каже вчений.

Він вважає, що церкву могли побудувати на вершині язичницького храму Аполлона - грецького та римського Бога сонця.

Професор Шахін сподівається, що за підтримки місцевих чиновників на місці затопленого храму створять перший у Туреччині підводний археологічний музей.

Якщо будівництво розпочнуть цього року, то відкрити для відвідувачів музей зможуть 2019-го, вважає Шахін.