Новини

Скандал у луцькому ліцеї: директор відповів на закиди Товстенюка

Директор КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. - правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою Луцької міської ради Волинської області» Анатолій Дудич вважає, що голова правління фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Олександр Товстенюк несправедливо звинуватив його у недотриманні посадових обов’язків.

Про це він розповів інтернет-виданню «Волинь24».

«БЕЗВІДПОВІДАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ДУДИЧ», - Олександр Товстенюк
У суботу, 5 травня, ІА «Волинські новини» повідомило про припинення проекту «Футбольне поле в кожну луцьку школу». У матеріалі йшлося про те, що вандали знищили футбольне поле правознавчого ліцею, яке фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» облаштував у 2015 році.

Голова правління фонду «Тільки разом» Олександр Товстенюк заявив, що керівник навчального закладу не слідкує за майном ліцею та недбало ставиться до своїх посадових обов’язків. Мовляв через це проект зупиняють і три школи Луцька не отримають міні-футбольні поля.

МАЙДАНЧИК ШКІЛЬНИЙ, А ВИКОРИСТОВУЄ ВЕСЬ РАЙОН
Директор школи-інтернату Анатолій Дудич розповідає, що майданчик побудували у 2015 році. За документами, він належить школі, однак відпочивають на ньому всі мешканці району.

«Я дуже тішився та тішуся цим футбольним полем, бо на території ліцею раніше не було хорошого спортивного майданчика, де могли б займатися діти. Однак майданчик побудували для школи, але використовують його всі – жителі Дубнівської і всього мікрорайону», - пояснює директор.

Він додає, що люди на майданчику перебувають практично цілодобово. Учні правознавчого ліцею (а нині тут навчається 460 дітей, - ред.) займаються з 8:00 до 20:00. Окрім цього на вихідних тут відпочивають інші лучани.

НЕ ВСТИГЛИ ВІДРЕМОНТУВАТИ, ЯК ВЖЕ НАЗВАЛИ ПОГАНИМ ДИРЕКТОРОМ
За словами директора навчального закладу, понищене поле він помітив після вихідних у середу, 2 травня.

«Біля воріт були знищені дві плити. Крім цього через сильні удари м’ячем була пошкоджена сітка. Але були випадки, коли після вихідних ворота були перевернуті, чи посунуті на середину поля. Просто є люди, які добросовісно себе поводять, а є й інша категорія людей, які щось б’ють, пишуть, розфарбовують чуже майно», - пояснює Анатолій Дудич.

«Майданчик був не настільки знищеним, як показали у матеріалі «Волинських новин». Цікаво, що на території навчального закладу навіть немає таких щитів, які були на фотографіях у публікації», - каже посадовець.

Вже за два дні дирекція школи придбала матеріали, аби усунути пошкодження. Однак не встигли полагодити поле, як у ЗМІ з’явилася інформація про недобросовісного директора правознавчого ліцею.

«Наступного дня мене викликали у міську раду, де очільник фонду Олександр Товстенюк заявив, що я недбало відношусь до своїх посадових обов'язків в частині збереження майна, яке належить ліцею», - пригадує освітянин.

МАЙДАНЧИКИ ПСУЮТЬСЯ Й В ІНШИХ ШКОЛАХ
Міні-футбольні майданчики, які встановили у понад двадцяти школах міста зроблені із тирсоплити, які у сніг та дощ мають властивість псуватися, - переконує Анатолій Дудич.

«Майданчик знаходиться не під накриттям, а тому тирсоплита гниє та руйнується. Звісно, вона частково обклеєна банерами, однак цей матеріал нищиться й без застосування рук вандалів. Я не заперечую, що майданчик був пошкоджений, але варто було б врахувати, з якого матеріалу він зроблений. Його час від часу потрібно ремонтувати, що ми й зробили», - каже директор ліцею.

«Якщо фонд хотів проаналізувати стан збереження футбольних майданчиків, подарованих Ігорем Палицею, вони мали б проінспектувати стан усіх спортивних майданчиків. Треба було проїхатись по всім школам, сфотографувати кожне з них та об’єктивно оцінити їх стан», - вважає директор правознавчого ліцею.

«Я не думаю, що через один пошкоджений майданчик фонд припиняє встановлення таких майданчиків у інших школах міста. Там є інші, більш масштабні причини», - резюмує він.

Анастасія КАЧИНА