Новини

Учені створили контактні лінзи, які пускають лазерні промені

У Великій Британії вчені з університету Сент-Ендрюса створили ультратонку гнучку плівку, здатну випромінювати лазерне світло.

Про це повідомляє 24 канал.

Створили її на основі органічних напівпровідників, і після установки на око вона багаторазово збільшить можливості людського зору.

Дослідники вже провели успішне випробування такої плівки на контактних лінзах, під час яких продемонстрували реальну можливість випускати лазерні промені з очей.

За словами науковців, лазерний промінь, що створюється цією плівкою, є дуже слабким і не здатним викликати жодних пошкоджень. Таку лазерну плівку можна застосовувати на різних поверхнях, в тому числі на грошових банкнотах і нігтях.

Товщина плівки менша, ніж одну тисячну міліметра. Вона є гнучкою, тому її можна легко адаптувати для використання в полімерних банкнотах або в м'яких пластикових виробах, наприклад, в тих же гнучких контактних лінзах.

Ммбрана міцна, зберігає оптичні властивості навіть після декількох місяців використання на контактній лінзі.

Роботу плівки також перевірили, помістивши її на ніготь одного з дослідників. Розробники підкреслюють, що перехід від прототипу до масового виробництва подібної плівки можна налагодити без проблем. Така технологія може знайти застосування в сфері безпеки, в біофотоніці (розділ науки, що вивчає взаємодію біологічних об'єктів з фотонами) та фотомедицині.