Волинські чиновники відмовились давати гроші на порятунок старовинного човна

3
23
Волинські чиновники відмовились давати гроші на порятунок старовинного човна
У Маневичах обговорили долю човна-моноксила.

У вівторок, 12-го вересня, у районному центрі відбувся захід «Врятуймо – знахідку тисячоліття», - повідомляє "Район.Маневичі".

Директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич організував зустріч у приміщенні, де знаходиться човен, аби всі присутні могли подивитись, в якому стані він знаходиться.

«Зараз човен стоїть в пилюці, на протязі. Коли ми проводили процес консервування, побачили, що утворилася плівка. На сьогодні ми вже два місяці не проводимо консервування, через те, що плівка не дає далі проводити роботу. Тобто спочатку її потрібно повністю змивати. Зараз ми чекаємо, аби пам'ятку перевезли на стаціонерне місце, аби можна було продовжити консерваційні й реставраційні роботи», – пояснив директор музею Петро Хомич.

Начальник відділу культури райдержадміністрації Ігор Дерлюк розповів, що на сьогодні розроблена проектно-кошторисна документація про добудову приміщення до музею (для човна-моноксила), який вартує до півтора мільона гривень.

Коли проект пройде експертизу, тоді можна буде виділяти гроші із бюджетів.

«В обласній раді нам пообіцяли співфінансування, але пізніше нам прийшов лист, в якому йшлося, що ніяких коштів нам не виділятимуть, адже вони у нас є. Ми працюємо над тим, щоб відкрити благодійний рахунок, де кожен із жителів, благодійників, спонсорів зможе зробити свій внесок і так долучитися до збереження цієї знахідки. На проект чекає проходження державної експертизи, яка триває місяць, а то й два», – повідомив Ігор Дерлюк.

Також виступив і директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, який розповів, що вони готові долучитися до продовження наукових досліджень, сприяти реставрації та консервації, поширювати інформацію, створювати публікації, залучати колег з-за кордону та України.

Довідково:

Човен належить до об’єктів культурної спадщини європейського значення. Його довжина 12 метрів 20 сантиметрів.

Перші дослідження радіовуглецевого аналізу відібраних зразків деревини, вказують на те, що човен зробили в 11-14 століттях, а на основі досліджень європейських інституцій із Центру підводних досліджень університету Клайпеди та університету Вільнюса датували човен 1223-1295 роки із імовірністю 95,4%.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
23

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
зарити до кращих часів
Відповісти
Або продати, якщо ще є бажаючі.
Відповісти
Тимчасова пристройка до музею за кілька місяців виросла з 300 000 до 1 500 000
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні