Волинь зекономила 17 мільйонів на контролі тендерів

0
10
Волинь зекономила 17 мільйонів на контролі тендерів
Завдяки тому, що виконавців робіт, які оплачуються із бюджетних коштів, із серпня цього року почали визначати і оголошувати через систему ProZorro, за три місяці у Волинській області вдалося зекономити 17 млн грн.

На прикладі найпопулярнішої та найбільш затратної для бюджету процедури – ремонту доріг, журналістка Інформаційного агентства «Волинські новини» Тетяна Грішина проаналізувала державні закупівлі, що відбулися на Волині протягом серпня-жовтня цього року.

ФЕРМЕР-ДОРОЖНИК ТА РЕМОНТНИКИ ЗІ СТАЖЕМ

У Горохові міська рада дев’ять разів проводила процедуру закупівлі послуг поточного ремонту доріг вулиць. Усі вони були неконкурентними та в усіх визначений єдиний учасник-переможець – ФОП Асатурян Карапет Володяйович.

Цікаво, що цей чоловік також є відомим на Горохівщині фермером (голова фермерського господарства «Гаік») та депутатом місцевої районної ради (балотувався від БПП «Солідарність»).

Загальна сума укладених договорів упродовж серпня-жовтня становить 1 мільйон 550 тисяч гривень

У Ковелі впродовж вказаного терміну відбулися три закупівлі, пов’язані з ремонтом вулиць. Дві з них виконувало ПАТ «Ковельське ШБУ-63», одну – ТзОВ «Унідор Сервіс». Акціонерне товариство ремонтувало вулиці Липинського та Грушевського, місто сумарно домовилося заплатити за ці об’єкти близько 1,5 мільйона гривень.

Цікаво, що один із засновників підприємства, Настін Микола Мамонтович, до 2007 року очолював Службу автомобільних доріг в області.

А «Унідор-сервіс» вихопив тендер на 679,8 тисяч гривень – ремонт вулиці Володимирської. До слова, нещодавно ця компанія потрапила у скандал. Як писало видання «Громадське.Волинь», попри виплату грошей, воно не виконало неналежне грейдерування у Ківерцях.

МАСТОДОНТИ Й НОВАЧКИ

В Устилузі усі три закупівлі здійснює ТзОВ «Луцька дорожна пересувна механізована колона». Загальна сума угоди – 255,3 тисячі гивень. Фірма цікава тим, що серед її засновників – Кобак Іван Іванович, син колишнього двічі депутата Волинської обласної ради Івана Кобака.

У Володимирі-Волинському за вказаний період відбувся лише поточний ремонт з’їзду з вулиці Устилузької до Федорівського кладовища, який виконало місцеве комунальне підприємство «Полігон» за 127,5 тисячі гривень.

У Ківерцях теж протягом вказаного періоду в системі зазначена лише одна закупівля – «Капітальний ремонт тротуарної доріжки вулиці Соборності (від вулиці Пушкіна до вулиці Кузнецова)» вартістю майже 400 тисяч гривень. Виконавцем став «Луцькавтодор-Сервіс».

У Любомлі впродовж зазначеного терміну ми знайшли лише один тендер. Попри те, що процедура допорогова, він був конкурентний. Аукціон оголосили у серпні і стосувався він капітального ремонту вулиці Української Армії на ділянці від вулиці Незалежності до вулиці Самохіна. Перший раз тендер відмінили, оскільки змінилася сума очікуваної вартості закупівлі – вона стала меншою.

Удруге претендентів було два: «Луцькавтодор-Сервіс» та ПАТ «Ковельське ШБУ-63». Виграли ковельчани. Розмір угоди – понад 1,1 млн грн за початкової виставленої ціни 1,3 млн грн. Тобто бюджет громади зміг зекономити завдяки проведенню конкурсу близько 200 тис. грн. Цікаво, що в процесі торгів між конкурентами виник спір, адже спочатку визнали переможцем луцьке підприємство, утім, зваживши на місце розташування, перевагу віддали ковельському.

У Нововолинську зазначений лише один поточний ремонт вулиці Ломоносова. Договір на 198 тис. грн уклали з ПП «Мале підприємство «Сантехмонтаж». Цікаво, що в компанії лише 4 тис. грн статутного капіталу. Основний вид діяльності – «Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування». Але, що примітно, керівник – Анатолій Васильович Коптюк – зміг набути певної публічності, балотуючись за списками БПП «Солідарність» до Волинської обласної ради в окрузі №64.

ШИРОКІ МОЖЛИВОСТІ

У Луцьку в капітальному та поточних ремонтах, якщо проаналізувати оприлюднені закупівлі впродовж трьох місяців, конкурують кілька фірм: «Луцькавтодор-Сервіс», «Луцька ДПМК», ПП «Транс-Дор-Сервіс», «Вишків-Брук», «Унідор-Сервіс» та «Ространс». Сума підписаних контрактів – 24,5 млн грн.

Із «Луцькавтодор-Сервісом» уклали договорів на понад 11 млн грн. До слова, деяким проектам не вистачило лише кілька тисяч, аби закупівля вважалася понадпороговою, а отже, будівельники змагалися за проект. Так, лот «Капітальний ремонт проїзної частини ділянки від вулиці Гордіюк навпроти будинку №4а» вартує 1,46 млн грн.

Що цікаво, ця ж фірма капітально відремонтує тротуари на вулиці Гордіюк на ділянці від вулиці Конякіна до шляхопроводу. Вартість об’єкта – близько 800 тис. грн. Якщо поглянути на карту, то будинок №4а зовсім поряд зі шляхопроводом. Тобто, якби ремонт відбувся комплексно, його сума була би понад порогом.

Схожа ситуація і з ремонтами, які виконує компанія «Транс-Дор-Сервіс», що має угоди на понад 7 млн грн. Серед договорів теж є такі, що майже дотягують до порога: наприклад, капітальний ремонт тротуарів на проспекті Відродження від будинку №10 до будинку №22 за 1,4 млн грн, капітальний ремонт тротуарів на вулиці Ветеранів (лівий бік від проспекту Відродження до заїзду в ЗОШ №10) за 1,3 млн грн, капітальний ремонт тротуару від будинку №5 на проспекті Молоді до будинку №39 на проспекті Відродження за 1,2 млн грн, капітальний ремонт заїзду та тротуарів до загальноосвітньої школи №19 з вулиці Ветеранів за 1,2 млн грн. Ці об’єкти теж практично межують один з одним. Утім знову ж таки – процедура неконкурентна.

ТзОВ «Луцька ДПМК» уклала вісім договорів на суму трошки більш як 4 млн грн. Найбільший лот – це капітальний ремонт прибудинкових територій на вулиці Чорновола, 2б, 2в (1,3 млн грн).

Із «Вишків-Брук» укладено два договори на поточні ремонти пішохідної доріжки від ЗОШ №16 до вулиці Польової на суму 83 тис. грн та на поточний ремонт пішохідної доріжки вздовж будинку №4 на вул. Кравчука. Сума угоди – 159,8 тис. грн.

ПП «Ространс» теж має в активі одне замовлення: поточний ремонт вулиці Мамсурова на суму в майже 145 тис. грн.

Компанія «Унідор Сервіс» має чотири замовлення на суму в 726,7 тис. грн. Цікаво, що за одне з них (ремонт вулиці Єршова) товариство змагалося із компанією ТОВ «Рівнеекспресбуд». Тож попри те, що заявлена ціна була в 374,4 тис. грн, вдалося доторгуватися до 357,7 тис. грн.

Судячи з аналізу закупівель, принаймні в Луцьку, характерною стає звичка ділити певні об’єкти на більш дрібні, аби уникнути обов’язкової тендерної процедури. Однак досвід тих, хто навіть при менших сумах, аніж «обов’язковий поріг», проводить аукціон, свідчить, що таким чином можна зекономити. А що більше бізнес долучатиметься до системи закупівель, то якіснішою буде конкуренція.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
10

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні