Андрій Разумовський: «Наші об’єкти ростуть в ціні. Чим раніше купив – тим вигідніше вклав кошти»*

0
-1
Андрій Разумовський: «Наші об’єкти ростуть в ціні. Чим раніше купив – тим вигідніше вклав кошти»*
Андрій Разумовський зумів звернути увагу на свої будівельні проекти. Попри засилля інформації про новобудови про «Супернову» у Луцьку, «Юпітер» під Луцьком, «Парковий квартал» у Ковелі, волиняни, як мовиться, «чули і знають». А що ж їх автор? Чому директор будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський переконаний, що ці житлові комплекси оцінять споживачі? Сам він каже, що житловий будинок – то не просто коробка, а живий організм. І відповідати за його «життєдіяльність» перед мешканцями мусить конкретний будівельник.

Говоримо з директором «Інвестора» про важливість «почерку» будівельної компанії, реалії ринку нерухомості, амбіції молодих будівельників та про інше...

КВАРТИРА – ЦЕ ТОВАР. І ПРО НЬОГО ТРЕБА РОЗПОВІДАТИ

– Андрію, як просувається робота над «Суперновою»?

– Все по плану. Днями залили фундаментну плиту для першої черги будівництва - 714 кубічних метрів бетону. Працюємо далі. Наразі триває робота над двома іншими котлованами: перша черга «Супернови» складатиметься з трьох будинків.

– Вдасться здати перших три будинки до кінця наступного року, як обіцяли раніше?

– Однозначно так.

– Для чого так активно рекламувати житловий комплекс, щойно почавши його будувати? Збудували б – і тоді вперед, маючи товар «на руках». Не зарано?

– Ну зачекайте… У Луцьку будується практично новий мікрорайон. Величезна територія, сквер, дитсадок… Ви вважаєте, людям це неважливо? Поцікавтеся, скільки сімей сьогодні шукає нормальне комфортне житло!

Це при тому, що квартиру на первинному ринку майже немає, усе продано.

Окрім того ми як нормальні чесні бізнесмени, зобов’язані розповісти про свій товар. Житло – це товар, а він буває різним. І ціна на нього – різна. Адже є безліч характеристик, які впливають на ціну. Площа квартири не єдина з них. Який котел? Які вхідні двері? Який ліфт? Яка площа сходової клітки? Питань маса. Ми це розповідаємо.

– Я розумію потребу інформувати. Але ви запрошуєте уже купувати у вас житло! Кажучи «зарано», маю на увазі саме це.

– Ми пояснювали вже не раз: на початковому етапі будівництва житло придбати можна дешевше.

– Це звичайний маркетинговий хід…

– Нічого подібного. Це практичний розрахунок.

Така угода вигідна і будівельнику, і покупцю. Ми отримуємо співінвестора і полегшуємо фінансове навантаження. А покупець може спланувати свою квартиру. Змінити розташування кімнат, передбачити, де стоятимуть меблі, як проходитимуть комунікації. Після завершення будівництва цього не зробиш.

Загалом, нерухомість, зокрема житлові квартири – це вигідна інвестиція. Усі наші об’єкти з часом дорожчають, тому купити його раніше – значить вкласти гроші з користю.

Зрештою, ми ж нікого не примушуємо. Ми просто запрошуємо людей у наш відділ продажу, який уже працює. І розповідаємо про свій товар.– Дехто боїться купувати квартиру «з фундаменту», знаючи про сумний досвід незавершених будівництв.

– Я людей розумію. І тому раджу всім добре оцінювати компанію, яка будує, і – що не менш важливо – самого забудовника.

Замисліться: продають же ж не просто «коробки». Багатоповерхові будинки – то цілий живий організм. Працюють водопостачання і каналізація, подається електрика, є безліч інших комунікацій, в кожній квартирі горить котел і газова плита, живуть сотні людей… Це складний організм, який дихає, функціонує, живе!

Тому мусить бути хтось, хто відповідає за усе це – конкретний і зрозумілий. Особа, а не просто назва.

– Ви говорите про себе?

– Я кажу про принцип оцінки забудовника – не тільки мене, а й усіх.

– А якщо про вас? Ви відповідаєте таким критеріям?

– Я ж лише можу сказати, що мене просто знайти на роботі в офісі «Інвестора» на вулиці Коперника, 13в. Мене знають сотні людей у Луцьку. Я живу в селі Струмівка. Я – свій, місцевий і відкритий для спілкування. Так і наша компанія: тут, у Луцьку має дві сотні працівників, склади, виробничі потужності, будівельну техніку. Можна прийти, подивитися, оцінити.

ОСНОВНЕ ЗАВДАННЯ ТИХ, ХТО БУДУЄ ЖИТЛО – ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМИ ЛЮДИНИ

– Як ви доведете, що ваші будинки відрізняються від інших?

– Не хочу оцінювати інших, буду говорити про те житло, яке будуємо ми. А ми його проектуємо і створюємо, виходячи з реальних потреб сучасної людини. До прикладу, ідея котеджного містечка «Струмочок» у Струмівці у мене виникла, коли шукав собі місце під власний будинок.

Я тоді подумав: для житла за містом важливо, аби були усі необхідні комунікації (включно з централізованою каналізацією), інфраструктура, добра дорога і безпечна огороджена територія. Це ми й втілили у «Струмочку». До речі, усі будинки там уже мають своїх власників. А ми працюємо над новим – у чотири рази більшим – котеджним містечком.

– Ну, житло за містом у власному будинку – зрозуміло, що мусить бути особливо комфортним. З квартирами усе ж простіше: поверх на поверсі – та й усе.

– Нічого подібного. Рівень комфорту не мусить бути іншим через те, що людина живе у багатоквартирному будинку.

Ще в процесі роботи над Струмочком я зрозумів, основне завдання забудовників житла – вирішувати проблеми людей. Житло мусить бути не просто гарне, а до дрібниць продумане. Де поставити автомобіль? Скільки платити за комунальні послуги? Чи тепло у квартирі? Чи нормальний тиск води у крані? Чи швидкий інтернет? Чи безпечні двері? Чи поміститься коляска у ліфт?

– Ви усі ці дрібниці враховуєте?


– Ми взагалі розпочинаємо з розставляння меблів у цій квартирі. Де стане стіл? Який має бути балкон? Як поставимо ліжко? Тільки після цього «одягаємо» це у стіни. Так робиться проект. Саме так народжувалися «Супернова», «Юпітер», «Парковий квартал».

Штукатурка на стінах у нас сучасна, гіпсова. Ми зі старту робимо у квартирах теплу підлогу. Ми відразу прокладаємо мережу для інтернету, телебачення, сигналізації, аби потім мешканцям не довелося довбати стіни.

І якщо усі ці речі продумувати від початку – це не здорожує ціну квадратного метра. Наші будинки не якісь там «космічні». Вони просто продумані.– Коли йдеться про квартири «Інвестора», часто говорять про дизайн і стиль. В сьогоднішніх реаліях, коли житла не вистачає, а люди рахують кожну копійку, невже це так важливо?

– А хто каже, що продуманий дизайн і стиль – то зразу дорожче? Ні. Головне, вчасно про це подумати. Грубо кажучи, це зарплата одного хорошого дизайнера. Будуть використані ті ж матеріали, фарби, плитка, що й в усіх. Але вигляд фасаду, під’їздів буде геть інший.

Довідково:

Будівельна компанія «Інвестор» розпочала роботу у 2013 році. Має два завершені і здані в експлуатацію об’єкти: найбільше на Волині котеджне містечко «Струмочок» (30 зблокованих таунхаусів і 10 окремих котеджів), а також 10-поверховий будинок на один під’їзд «Казкова оселя» (Луцьк, вул. Ветеранів, 21).


У 2016 році стартувало ще три проекти: житловий комплекс «Юпітер» у селі Липини під Луцьком (4-поверховий будинок на 4 під’їзди), житловий комплекс «Парковий квартал» у Ковелі (4-поверховий будинок на 4 під’їзди, 64 квартири) та мікрорайон «Супернова» у південно-західній частині Луцька (вісім 10-поверхових будинків на 752 квартири).

– Перепрошую, дизайн …під’їздів?

– А що вас дивує? Так, ми звикли до сірих однотипних коридорів. Але це ж місце, яким ми щодня ходимо! Треба просто зробити зі смаком – і ці коридори стануть красивими, затишними. Так роблять у Європі, так робимо і ми.

ПОВНОЦІННИЙ ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК – СПРАВА ЧЕСТІ ДЛЯ БУДІВЕЛЬНИКА

– Яким, на вашу думку, має бути сучасне житло?

– По-перше, економним. Комунальні послуги мусять бути «підйомними». А тому має бути якісне утеплення і сучасні системи обігріву. До речі, невдовзі ми зможемо клієнтові показувати конкретний розрахунок – до копійок – скільки коштуватимуть комунальні послуги у майбутній квартирі.

По-друге, житло має бути безпечним. Відеонагляд, огорожа території, служба охорони – то норма сьогодні.

По-третє, житло має бути зручним. Ми, до речі, ніколи не економимо на паркомісцях: паркінг передбачений для кожної квартири. Ми ніколи не економимо на дитячих майданчиках: вони мусять бути великими, сучасними і безпечними. Не розумію тих, хто передбачає біля нового будинку якусь одну пісочницю і гірку. Адже вартість об’єкта – колосальна. Невже складно потратити трошки більше коштів і зробити повноцінний дитячий майданчик? Як мінімум це справа честі.

– Як експерт поділіться «секретиками», на що звертати увагу при виборі квартири, аби потім не мати проблем?

– Поцікавтеся, у якому місці будується будинок – чи є поряд зелені насадження, чи не буде вам заважати шум і пил від дороги чи якогось виробництва? Чи буде саме для вашої квартири паркомісце?

Чи буде і яким буде дитячий майданчик. І взагалі – яка інфраструктура навколо будинку передбачена? Які заходи безпеки забудовник буде застосовувати? Чи економним буде ваше житло, чи є там енергозберігаючі заходи?

Є також низка технічних характеристик, на які треба звернути увагу. До прикладу, поцікавтеся, з якої цегли збудований будинок. Врахуйте, що силікатна цегла має більшу міцність, але й більшу теплопровідність. Тому стіни з неї можуть бути тонші і холодніші – на цьому інколи й економлять.

А ще економлять на розмірах ліфта, на висоті стелі, на електромережах. Вибираючи квартиру, вивчаючи товар різних будівельників, варто порівнювати ці параметри, співвідносячи їх із ціною.

– Андрію, вам тільки 31 рік. Вашим багатьом колегам, які працюють на «Інвесторі» – приблизно стільки ж. Вам не закидають, що, мовляв, молоді, а за таку серйозну справу як будівництво будинків взялися?

– Ні, бо знайомі з нашою роботою і нашою командою. Молодість – то наша перевага. Ми оцінюємо житло з сучасної точки зору. Ми постійно їздимо у відрядження за кордон і вивчаємо, як будують у Європі.

Водночас у кожного з нас – будівельна освіта і більше 10 років практичного досвіду у будівельній сфері.

Тобто, ми в ідеальному становищі: за спиною – досвід, а попереду – купа можливостей вдосконалюватися, рости і завойовувати довіру людей.

Наша мета і мрія – стати компанією з репутацією творця найзручнішого житла.

Розмовляв Юрій РИЧУК

Довідково:

Андрій Разумовський народився 4 жовтня 1984 року в Луцьку Волинської області. Закінчив із відзнакою луцьку школу № 26. Вищу освіту за спеціальністю «Економіст» здобув у Міжрегіональній Академії Управління Персоналом. Трудова діяльність розпочав у 2004 році на посаді помічника директора ЗАТ «Луцький домобудівельний комбінат». У 2005-2007 роках – начальник відділу матеріально-технічного постачання. У 2008 році заснував та очолив ПП «Західноукраїнська торгова компанія». Із 2013 року – також засновник і генеральний директор Будівельної компанії «Інвестор».

У 2010-2015 роках – депутат Луцької міської ради
.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2016. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».